2014/09/27

Ryžausi pokyčiams! Mano apsilankymas salone + naujos šukuosenos videoTikrai nesu iš tų, kurios gali be jokių emocijų kardinaliai keisti šukuosenas. Taip, per savo gyvenimą esu turėjusi ir labai ilgus, ir vos 5 cm siekiančius plaukus, bet iš kirpyklos laiminga išėjau gal du kartus (neskaičiuoju pastarųjų kelių metų, kai turėjau vienodo ilgio plaukus ir kirpdavau tik galus be jokio pokyčio). Tačiau mintis kažką šukuosenoje pakeisti kirbėjo jau seniai.
Apie plaukus kasdien pagalvoju tikrai ne vieną kartą. Eidama gatve atidžiai stebiu praeivių šukuosenas, visuomet geriau įsimenu naujai sutikto žmogaus plaukus, o ne veidą ar vardą. Todėl kai įkyri mintis apsikirpti pradėjo neduoti ramybės, vieną pirmadienio rytą pasakiau sau, kad atėjo metas bent kažkiek atsinaujinti. (Šioje vietoje privalau jus įspėti, kad šis įrašas bus LABAI ILGAS, žinot, kaip aš mėgstu analizuoti šukuosenos svarbą žmogaus gyvenime ;)Žinoma, kardinaliai plaukų kirpti tikrai negaliu, jei taip padaryčiau, blogą tektų uždaryti metams :) (juk kaip aš jums pynimus demonstruosiu?!) Taigi sąlygų naujajam kirpimui buvo tikrai nemažai: jokių kirpčių, jokio smarkaus iškarpymo, ilgis turi likt, masė turi likt, bet pokytis - matytis! Tokią dainelę išgirdęs bet kuris iki šiol mano lankytas plaukų meistras sakytų, kad nieko nedarant pasikeisti neįmanoma, tačiau aš žinojau, kad net ir keletas iškarpytų sluoksnių man bus nemažas pasikeitimas.Galvos skausmo dėl meistro pasirinkimo išvengiau. Iki šiol savo plaukus patikėdavau kirpėjai iš mano gimtojo miesto, kuri daugybę metų puikiai atliko savo darbą trumpindama man galus ir pataisius varno juodumo spalvą į dabartinę, tačiau šįkart supratau, kad metas man savo plaukų reikalus perkelti į sostinę. Esu susidūrusi su keletu plaukų meistrų, skaičiau atsiliepimus įvairiausiuose forumuose, tačiau giliai širdy žinojau, kad savo plaukus patikėsiu tik vienam Vilniaus meistrui - Ridui Štūrui iš salono YURY.

Mane ir Ridą sieja ne tik išprotėjimas dėl plaukų, bet ir kilmė. Ne, Ridas nėra mano giminė, tiesiog mudu kilę iš vieno miesto, turim daug bendrų pažįstamų, ne kartą Ridą kalbinau darbiniais reikalais, YURY salone vykdžiau keletą pasikeitimo akcijų, trumpai tariant - šį meistrą pažinojau ne tik dėl jo darbų. Klausimas tik vienas - kodėl man prireikė tiek daug laiko ryžtis sėstis po jo žirklėmis?!

Vieną šaltą pirmadienio rytą liūdėdama dėl pasibaigusios vasaros, pasibaigusio savaitgalio ir krūvos reikalų, kuriuos turiu sutvarkyti, suvokiau, jog privalau pagaliau apsikirpti, todėl brūkštelėjau Ridui, kad noriu pas jį patekti. Iškart turiu paminėti, kad Ridas dirba beveik kiekvieną savaitės dieną ir nepaisant to jis dažniausiai laisvą vietą tau turės... po mėnesio.  Kaip vėliau paaiškėjo, naujų klientų jis nelabai ir priima, nebent jie pasiryžę tą mėnesį savo eilės laukti. Rido patirtis - 7 metai, jis yra baigęs garsiąją Londono "Toni&Guy" akademiją, todėl žinojau, kad plaukų jis tikrai nesugadins.

Vizito ir pokyčių laukti teko 2 savaites. Sutartą dieną eidama pas Ridą žinojau, ko noriu, net turėjau telefone man patikusio kirpimo nuotrauką, tačiau kirbėjo mintis mesti šiam vienan garsiausių Lietuvos kirpimo meistrų iššūkį sukurti man tą jokių kirpčių, jokio smarkaus iškarpymo, ilgis turi likt, masė turi likt, bet pokytis - matytis šukuoseną, kuri turėtų būti tiek reali, kiek Gintaro kambarys ar vienaragiai. Pokytis be kirpimo? O va pamatysit, ką įvertinęs mano plaukų būklę pasiūlė Ridas.

Bijojau pavėluoti, todėl skuodžiau į saloną kiek įmanydama. Atėjus Ridas pasodino mane į kėdę, pastatė priešais puodelį arbatos ir pasakė: "Na, pasitariam, ką gi čia darysim". Jis išskleidė mano plaukus ir maždaug po 3 sekundžių pasakė: "Ilgis išliks, šiek tiek prakarpysiu, kiek leidi kirpt?". Mano atsakymas tebuvo: "Proto ribose, kad susirištų ir eitų supint, neužmiršk, kad man šukuosenas reikia rodyt".Tada buvau palydėta prigulti, kol man Ridas plovė plaukus, o tuomet prasidėjo darbai. Paprastai mane apkirpdavo per 15 minučių. Ridas mano plaukams skyrė valandą. Jau džiovinant gavau pastabą, kad plaukus mirtinai reikia kirpt, nes šepetys šukuojant tiesiog įstrigo. "Čia, žinok, pirmas požymis, kad reikia kirptis", - aiškino meistras.

Paprastai kirpėjo kėdėje sėdžiu įsitempusi ir bijau, kad nukirps per daug ar ne taip. Šįkart sėdėjau absoliučioje ramybėje. Aptarėme naujausias plaukų tendencijas (sombre, balayage natūralūs tonai,vientisumas), o tuo metu sruogos krito ir krito ant žemės. Taip, kad man reikia kirptis žinojau jau kurį laiką. Šią vasarą plaukams teko ne kartą pasikankinti, o ir šiaip didžioji dalis jų buvo maždaug du metus nekirpta (atsiauginėjau iškarpymą), nenuostabu, kad vėlėsi, bet man taip gaila buvo kuos kirpti!

Pirma stadija - nutriušusių galų pašalinimas. Paskutinis žvilgsnis į vienodo ilgio plaukus!


Galus Ridas man kirpo skutimo mašinėle. Šį būdą esu ne kartą mačiusi užsienio plaukų stilistų "YouTube" klipuose, todėl neišsigandau, kad mane ruošiasi plikai nuskust. Mašinėle paprasčiau išgauti precizišką tiesią liniją nei žirklėmis, o kirpimams, kuriuose išsaugomas vientisumas, preciziška linija - itin svarbu.

Kitas žingnis - paslėpti iškarpymai. Tai speciali kirpimo technika, kuri plaukų apimtį perkelia prie šaknų, tačiau "iš lauko" nesimato iškarpytų sluoksnių. Kerpant juos Ridas patarė man nežiūrėti, nes vaizdas, kai iškerpamos 15 cm ilgio sruogos vos ne prie šaknų atrodo tikrai gąsdinančiai.

Beveik pabaiga, tik dar suvels pakaušį.


Šukuosenos akcentas - trumpesnės priekinės sruogos, tai vadinčiau skiriamuoju Rido kirpimu (esu mačiusi ne vieną panašia technika apkirptą jo klientę). Taip, man nurėžė daugiau nei pusę priekinių plaukų ilgio. Tačiau tas ilgis buvo ištrupėjęs ir suskilinėjęs, o dabar plaukų atrodo žymiai daugiau.

Vaizdelis iš nugaros. Ilgis liko, tačiau paslėptų iškarpymų pagalba buvo pašalinti visi suskilinėjimai ir nutrupėjimai.


Paklausiau Rido, kaip dažnai man reikėtų pas jį lankytis. "Ateik po pusės metų, tiek turėtų laikyt". Nemanau, kad jis perdėjo, nes plaukams augant viršutiniai iškarpymai ilgės ir įsilies į pagrindinį ilgi, o aš galėsiu pasidžiaugti skirtingo ilgio plaukais.

Pirmas savarankišas naujų plaukų plovimas ir džiovinimas namuose


Iš salono išėjau patenkinta, nors visą kelią galvoje sukosi mintis, kad man nukirpo tikrai didelį plaukų gabalą. Neslėpsiu, kad vis dar keista šukuojant matyti tokias trumpas (bent jau man) sruogas, tačiau puikiai suprantu šio kirpimo privalumus ir universalumą. Nuo šiol galėsiu jums parodyti daugiau įvairesnių šukuosenų, formavimo būdų, o ir pati dažniau galėsiu keisti įvaizdžius.

Kokia buvo aplinkinių reakcija? Tie, kurie pastebėjo, sakė, kad plaukai atrodo geriau, tačiau didelio skirtumo jie nematė. Ir nereikia, svarbu aš tą skirtumą jaučiu :) O kaip jums mano pokyčiai? Labai lauksiu komentarų!
1 komentaras: