2015/05/12

Mano akių priežiūros istorija ir rutina
Žinau, žinau, jau šimtą metų bloge nieko nerašiau, to priežastis - ŠTAI ČIA.  Todėl pagalvojau, kad pasidalinsiu jau seniai pradėtu, bet niekaip nepabaigtu postu apie savo akių priežiūros rutiną, kuri,  beje, man yra daug reikalingesnė nei makiažas ar šukuosenos, juk be akinių ar lęšių nelabai ryškiai matyčiau...
Pažįstu labai mažai žmonių, kurių gyvenime neegzistuotų trumparegystė, toliaregystė ir akiniai. Pirmą kartą geresnio regėjimo man prisireikė gal 6-oje klasėje, kai namuose atsirado kompas su žaidimais, o mama į mano polinkį laiką leisti prie ekrano kartais pažiūrėdavo pro pirštus. Knygos, kompas ir dar nežinia kas nutiko, bet akys ėmė silpti ir būnant 16-os pasiekė -2,75 trumparegystę.

Kurį laiką nešiojau akinius, bet greit pajutau, kad kasdienai jie nėra labai patogūs, todėl išsimeldžiau tėvų, kad kažkurio gimtadienio proga gaučiau dovanų kontaktinius lęšius. Nepamenu, kokios firmos jie buvo, bet dėl išsvajotos poros važiavome į Kauną, kur optikoje mane mokė, kaip tas mažytes plėveles reikės dėti ant akių, o jas įsidėjus supratau, ką reiškia MATYTI.

Lęšiai džiaugiausi... iki pirmojo uždegimo. Taip, pirmieji lęšiai nebuvo labai tobuli, greitai išsausėdavo, matyt, šiek tiek dirgino akis, nežinojau, kad negalima jų nešioti, kai sloguoji, tai "pasigavau" rimtą akių uždegimą, akių gydytoja sakė, kad net ragena šiek tiek susibraižė. Išsigandau, nes ilgai negalėjau nešioti lęšių, akis labai grauždavo, jos parausdavo, todėl teko kamuotis su akiniais.

Šis nemalonumas su pertraukomis tęsėsi gal 2 metus, kol neatradau geriausios savo lęšių bei skysčio kombinacijos. Ko tik aš neišbandžiau: lašiukų, dirbtinių ašarų, net akių mankštos... Pasirodo, kad lęšiai, kaip ir netinkamo dydžio batai, gali paprasčiausiai netikti. Gal dvyliktoje klasėje atradau lęšius, kuriuos renkuosi iki šiol. Tai - ACUVUE Oasys lęšiai, kurie skirti nešioti 2 savaites. Aš, tiesa, juos išnešioju mėnesį ir vargo nematau. Žinoma, bent vieną dieną per savaitę leidžiu akims nuo lęšių pailsėti bei naudoju spec. skystį. Su šiais lęšiais, tiesa, nemiegu (o ir jums nepatariu apskritai su lęšiais ar nenusivalius makiažo eiti miegoti). Mažytė faina detalė - ant lęšių yra vos matomi skaičiukai 123, parodantys, kad lęšis nėra išvirkščias. Šie lęšiai sukurti taip, kad neleistų akims sausėti. Reklama, bent jau man, nemeluoja, jautriosios mano akys juos myli ir priima be kaprizų (beldžiu į medį).


O štai didžiausias atradimas akims - peroksidinis lęšių skystis AO SEPT Plus. Tik nebijokite žodžio "peroksidas", ši medžiaga "nukenksminama" skysčiui sureagavus su spec. elementu lęšių laikymo indelyje. Toks skystis ypatingas tuo, kad jame nėra konservantų, jis putodamas gerai pašalina visokius nešvarumus nuo lęšio ir iki kito karto lęšiai būna it nauji. Labai svarbu prieš naudojant pasiskaityti instrukciją, nes bus kaip mano sesei, kuri pasiskolino mano skysčio, galvodama, kad tai įprastas skystis ir nejuokais sudirgino sau akis... Esmė - lęšius spec. konteineryje (pridėtame prie skysčio) reikia laikyti bent 6 valandas, kad skystis neutralizuotųsi ir paprastai tariant negraužtų akių. Aš palieku lęšius per naktį. Kol neutralizuojasi, skystis putoja, o paskui "nurimsta". Šio lęšių skysčio galiojimo laikas trumpesnis, nes jame nėra konservantų, tačiau bent jau man jis nedirgina akių, gerai nuvalo lęšius ir jau daugybę metų jokio kito skysčio nebenaudoju.

Savo akių priežiūros priemones perku www.gerilesiai.lt, labai rekomenduoju, dažnai būna akcijų, perkant už didesnę sumą kurjeris pristato nemokamai ir siuntinyje visuomet laukia saldi staigmena :)

Tikiuosi nešiojančios lęšius ar tik svajojančioms apie juos mano patirtis bus naudinga, o jei turite klausimų - nesidrovėkit, atsakysiu! Saugokite akis ir nerizikuokite jų sveikata :)


6 komentarai:

 1. Aš taip pat nešioju šitos firmos lęšius, man rodos, jei ''draugiškiausi'' akims :) apskritai mano akys nelabai nori priimti tų lęšių, kadangi natūraliai labai sausėja, bet ypatingomis progomis įsidedu :) manosios dioptrijos -7, tai pas tave dar pusė velnio, jei nuraminsiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. O šie labai geri lęšiai, tikrai draugiški akims . :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. kokybiski kontaktiniai lesiai ir tinkama ju prieziura tikrai buna draugiska akims:)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aciu uz pasidalinima!
  http://www.optio.lt/ galima taip pat rasti akiniu, lesiu ir ju prieziuros priemoniu!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Optio taip pat turi ir akiniu! O kad akiu neskaudetu ir jei norite net pagerinti regejima svarbu jas mankstinti, o pasirodo ir arbata gali padeti https://liaudiesismintispataria.blogspot.com/2014/07/morku-lapai-venos-kraujagysles.html?showComment=1559153584008#c5666897541467702123

  AtsakytiPanaikinti