2015/09/27

Ko dar niekada nedariau

"Tai apie ką rašysi?"- klausia manęs viena seniai nematyta pažįstama. "PANELĖJ"? Gi negaliu sakyt, kol naujas numeris prekyboj nepasirodė", - atsakau. "Ne, ne žurnale, bloge gi. Kiekvieną įrašą seku, fainai susiskaito!". Šitoj vietoj išraustu kaip burokas iš laimės, kad mano asmeniniai papezėjimai įvairiausiom bobiškom temom sulaukia skaitytojų ir komentarų. Tai - geriausias spyris judėti už komforto zonos ribų ir aprašyti kažką naujo. Taigi, šį sekmadienį pasirinkau sau netikėčiausią temą - stilių. Net su drabužių fotkėm!
Niekada nesupratau žmonių noro dalintis drabužių deriniais, žymėtis juos pintereste ar tiesiog rankioti atskiras detales į dėti jas į koliažą baltame fone. Aš - paprastas žmogus: mano nuomone, apie maistą, gėrimus, muziką, drabužius reikia mažiau kalbėti ir daugiau veikti (pvz. maistą ne fotkint, o valgyt. Bet čia gal tik man vienai taip :), todėl nesuprantu, kam rinkti rudens derinius iš daiktų, kurių nei turi, nei kada turėsi. Kitas paprastumo momentas - visi daiktai mano gyvenime turi turėti funkciją ir tarnauti man, o ne aš jiems. Štai kodėl iki šiol neturiu aukštakulnių (nors gal teks įsigyt, susilažinau neseniai šia tema).

OK, grįžtu iš lankų prie temos. Taigi, drabužiai. Mėgstu patogius, į tendencijas nežiūriu (dabar mano gyvenime yra stilistė, ji mane painformuoja, kas dabar ant bangos) ir tikrai nesvarstyčiau, kas geriau, naujas kompas ar dizainerio bateliai. Kompas, kompas, kompas, atleiskit man, madistės, jumis aš žaviuosi ir gatvėj visad į jūsų stiliukus pažiopsau. Tačiau net ir aš, galima sakyt dėl drabužių visiškai nesukanti galvos, sulaukiu gražių komplimentų net dviem bangomis: pirmoji - už drabužį, antroji - išgirdus jo piniginės nedraskančią kainą. Taip, esu pusiau suvalkietė ir Kate Middleton pamėgtų suknelių tikrai neperku. Užaugau Marijampolėje, geriausių (mano kuklia nuomone) Lietuvos skudurynų sostinėje, artimiausia ZARA ar kita normalesnė pardė buvo Kaune, tai man, moksleivei, labai tiko ir skudurynų perlai, plius turiu auksarankę mamą, kuri man ir drabužius pataiso, ir odinių rankinių prisiuva (apie tai vėliau) ir išmokė atskirti, kokius audinius apskritai pirkti. Nes nu sorytis, bet mokėt už sintetinį švarką 100 Eur - ne man (suvalkietės genas prasimuša).


Štai kaip atrodo tie reti kartai, kai Miglė pasiryžta mane aprengti. Dryžiukai labai madingi, akivaizdu!


Todėl didžiąją dalį mano spintos sudaro vintažiniai atradimai, o masinės gamybos vietose perku marškinėlius, džinsus (ZARA, ačiū tau proporcingus dydžius) ir jei kažko prisireikia staigiai čia ir dabar. Taip pat perku tik tai, kas tikrai tinka, dar tikriau patinka ir ką galėsiu dėvėt ne vienerius metus. O kad tai nebūtų tik tuščios kalbos, nusprendžiau pasidalinti savo darbo savaitės garderobu, pakomentuoti, kas iš kur, kiek kainavo ir su kuo ką dėviu. O ir šiaip gal bus įdomu pažiūrėti, ką rengiasi toli gražu ne manekeniško sudėjimo žmonės. Pasirodo, net ir mums, netelpančioms į 32 dydį, yra ką apsirengt! :D

PIRMADIENIS. Atsiminiau leopardo maniją


Megztinis, vilna, 2 Eur, skuduryno radinys
Marškinėliai, medvilnė ZARA, 6 Eur
Sijonas, oda, mamos rankų darbas
Pėdkelnės, gal 50 ct, PRIMARK (likusios nuo studijų laikų)
Rankinė, oda, ASOS, 50 Eur
Batai, oda, kainos nepamenu, turiu dar nuo mokyklos!

Visai neseniai atradau sijonus (ačiū mano nuostabiajai stilistei Miglei, kuri privertė mane vilktis sijonus, ilgas liemenes, marškinius (!!!) ir kitus reikalus, į kuriuos anksčiau net nežiūrėjau). Sijono tikimo paslaptis - turi būt teisingo ilgio ir baigtis ploniausioj šlaunų vietoj. 

ANTRADIENIS. Dryžiukai visdar madoj


Švarkas, medvilnė, 3 Eur, skuduryno radinys
Marškinėliai, medvilnė, 6 Eur, ZARA
Džinsai, 25 Eur, ZARA
Batai, 70 Eur, New Balance

Šią vasarą visos parduotuvės išprotėjo dėl dryžių, o aš asmeniškai juos nelabai mėgstu. Tačiau įsigijau tris dryžuotus daiktus: marškinėlius, marškinėlius trijų ketvirčių rankovėmis ir marškinius. Visus iki vieno dėviu, nes rinkausi itin siaurus dryželius. Šitas švarkas - tikras atradimas, galėčiau nors ir kasdien rengtis, labai patogus, laisvai krenta.

TREČIADIENIS. Kuo gražesni batai, tuo labiau trina


Švarkas, medvilnė, 4 Eur, skuduryno radinys
Marškinėliai, medvilnė, 6 Eur, ZARA
Džinsai, 25 Eur, ZARA
Batai, oda, gavau dovanų, kainos nežinau

Šitie batai, kad ir kokie gražus, bet tebūnie prakeikti. Apskritai man visi nauji batai trina, bet paprastai nutrina, aš zaizdas užsigydau, ir daugiau nebetrina. Bet šitie... Kiek aviu - tiek iki kraujų ir šlubavimo. Trečiadienį neapskaičiavau, kiek reikės visur lankstyt, ir pasipuošiau šiais lygiapadžiais žudikais. Ką gi, žaizdos tik dabar užsitraukė.

KETVIRTADIENIS. Bulviakasio rėmėjas  - NEW BALANCE


Marškiniai, 3 Eur, TKMAXX (Anglija, studijų laikai)
Marškinėliai, 6 Eur, ZARA
Sijonas, 4 Eur, TKMAXX
Batai, 70 Eur, NEW BALANCE

Šitą stiliuką vadinu "laiminga kaimietė", mano mama, jaučiu, taip net į bulviakasį neitų :D O man labai patogu, plius šitie marškiniai nėra paties geriausio silueto (ką aš ten studenčiokė supratau apie drabužius...), tai situaciją gelbėja sijonas aukštu liemeniu ir marškinių surišimas ant pilvo. Imituoju, kad liemuo yra!

Tai štai tokia ta savaitė. Penktadienį vos pakilau iš lovos ir labai neįdomiai apsirengiau, tai net nesifotkinau. Labai daug šiuo įrašu neišsiplėsiu, nes nežinau, tinka man apie drabužius rašyt, ar ne, aš rašyčiau labiau iš praktinės pusės, realaus gyvenimo, tai duokit žinot, ar būtų įdomu :)

O pabaigai palieku keletą patarimų pasiklydusioms stiliuje:


1. Kapsulė, kapsulė ir dar kartą kapsulė. Nežinot, kas tai yra? O gi tarpusavyje derantys drabužių komplektai, kuriuos tarpusavyje derinant ir pridedant naujų aksesuarų, kaskart atrodysit vis naujai. Aš perku tik tai, kas dera prie didžiumos mano spintos turinio, nes jau ne kartą nusvilau ir pinigus į balą išmečiau nusipirkus "labai fainą" daiktą, kurio taip ir neapsivilkau...

2. "Ar tikrai noriu" testas. Kaskart prieš pirkdama savęs paklausiu, ar tikrai to daikto noriu ir ar tai nėra "ką nors privalau nusipirkt" priepolis. Paklauskit savęs, ar pirktumėt tą daiktą, jei jis neturėtų nuolaidos (per išpardavimus netikėtai smarkiausiai nukainuoti daiktai "pagražėja"...) ir ar bus bent 5 skirtingi deriniai, su kuriais naujasis pirkinys galėtų sužibėti. Bent menkiausia dvejonė? Nepirkit. Kiek man metų prireikė šitai savybei išsiugdyti!

3. Jei tik galit sau leisti, pasikonsultuokit su stilistais. Šiais laikais tai anokia prabanga, visi puikiai žinom, kur online pasikonsultuoti, o vieną kartą sumokėjus už gyvą konsultaciją, galima susidėlioti neblogus stiliaus pagrindus. Siūlyčiau kartu su stilistu pasidaryti spintos reviziją, išsiaiškinti, ko trūksta, ir susidėlioti minimalią kapsulę vienam sezonui. Patikėkit, labai geras jausmas žinoti, kad visi rūbai spintoje dėvimi, o ne laikomi dėl kažkokių durnų sentimentų.

4. Stilingai rengtis gali VISI. Taip, Lietuva - grožio standartų šalis, bet jūsų pačių pasirinkimas - pasiduoti jiems ar ne. Kitas geras momentas - pirkite drabužius šiandienai, o ne ateičiai "kai sulieknėsiu, kai įdegsiu, kai išsinaikinsiu celiulitą". Mano drabužių dydis 40-42 (ojėzus marija, taip? :D), aš dažniausiai pataikau, kas man tinka, o kas situaciją tik blogina, todėl geriau mažiau graužkitės dėl dar vienos rinkelės ar netobulų šlaunų, o leiskit sau pažaisti su drabužiais, atrasti, ką vilkėdamos gerai jaučiatės ir labiau pasitikit savimi. Anksčiau ir aš nervinausi, kad negaliu dėvėt to ar ano, kad madingas sijonas ant manęs atrodo baisiai ir niekada negalėsiu vilkėti pūkuotų megztinių. BULLSHIT! Atraskit, ką turit gražaus (o kiekviena tikrai turit), išmokit tai pabrėžt ir gyvenkit be nervų. O jei ir esat kely į sulieknėjimą ar figūros patobulinimą, aš jumis labai džiaugiuosi ir žaviuosi, tačiau atminkit, kad kol ateis ta gražios figūros diena, prarasit daug progų gražiai pasipuošti :) Ir taip kasdien turim atlaikyt toną spaudimo, nesusikurkit sau naujų kompleksų pačios. Žinau, sunku, todėl jei kam reikia patarimo ar tiesiog išklausymo - rašykit!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą