2015/10/28

Nauji plaukai: bronde balayage ir kiti blondinių reikalai


Jei užsukat į mano blogą nebe pirmą kartą, tikriausiai žinot, kad plaukų dažymo klausimais esu konservatorė ir daug metų juos dažiau pati ir tik L'Oreal Casting Creme Gloss dažais nr. 600. Tačiau ir mano gyvenime atėjo diena, kai pagalvojau, viskas, noriu pagaliau nebesirūpinti plaukų dažymu ir atiduoti šį darbą savo plaukų stilistui. Kadangi jau seniai norėjau šiokių tokių pokyčių ir kuris laikas varvinau seilę į užsienio žvaigždžių bronde dažymus, nusprendžiau, kad dabar - pats metas stoti į pusiau blondinių gretas.Kam patikėti šią užduotį? Toks klausimas man net nekilo - iškart užsirašiau pas savo ilgametį plaukų stilistą Ridą Štūrą, dirbantį Vilniaus salone YURY. Savo pokyčių teko luktelėti 3 savaites, o kadangi per tą laiką nepersigalvojau, tai ramia širdimi žygiavau į saloną. Tiesa, dvejojau, ar rinktis visų plaukų tolygų šviesinimą (nenorėjau įsipareigojimo kas 3 savaites dažyti šaknis...), ar išbandyti balayage techniką (kai plaukų pavirščius padengiamas dažais tapant, o ne tolygiai tepant, taip išgaunami tolygūs perėjimai). Ridas patarė rinktis balayage ir nesukti galvos - tinkamai prižiūrimas šis dažymas laikysis net pusę metų, tiesa, aš ruošiuosi kas 2 mėnesius atšviežinti šaknis bei tonuoti - apie tai vėliau.


Pirmiausiai Ridas parinko natūralią mano plaukų spalvą, ja padengė ataugusias šaknis ir maždaug trečdalį ilgio prie šaknų. O tuomet ėmėsi tapymo: keldamas sruogas iš apačios klojo jas ant folijos šviesino. Iškart perspėju - toks šviesinimas plaukus labai smarkiai sausina, todėl iškart apsiginkluokit kaukėmis, aliejais ir paslėpkit tiesinimo žnyples kuo giliau, plaukai tikrai smarkiai pasausėja. Tiesa, vien šviesinimo negana - "išimant" spalvą išlenda visi negražūs ryži atspalviai, kuriuos teks tonuoti. Tonavimas - labai paprasta procedūra: išplovus dažus užpilamas specialus skystis, kuris "sugraužia" ryžus atspalvius ir gali džiaugtis šalta šviesia spalva. 
Po dažymo Ridas atšviežino mano kirpimą, nukirpo vos porą centrimetrų ir išdžiovino džiovintuvu. Viskas! Galvojau, kad kokybiškas balayage įmanomas tik Holivudo įžymybių salonuose, tačiau mano plaukų stilistas mane pribloškė: idealūs perėjimai, spalva - švari ir tolygi, o ir plaukai po dažymo nenukrito. Tiesa, nieko amžino nėra, todėl iškart pasakau, kad po kurio laiko šviesūs plaukai gali nuryžėti dėl kieto vandens ir jame esančių medžiagų. Ridas man patarė tiesiog užsukti pas jį atnaujinti tonavimo ir naudoti violetinį šampūną. 
Šviesinti plaukai - tikras iššūkis. Nors po dažymo nesuskilinėjo, tačiau sausumas tikrai labai jaučiasi. Nuo pat pirmos dienos nakčiai pilu plaukų aliejus, tepu kaukes, nenuplaunamus kondicionierius ir t.t. Pirmą savaitę plaukai buvo kaip kempinė: atrodo, tepu labai riebias priemones, o plaukai jas tiesiog sugeria ir toliau jaučiamas sausumas. Nepanikavau, nepurškiau formavimo priemonių, leidau plaukams pailsėti. Dabar - viskas gerai: plaukai blizga, yra švelnūs, tiesa - be kaukės ir aliejų nė iš vietos. Puiki proga sunaudoti visus anksčiau plaukams per riebius aliejus! Iš stalčiaus ištraukiau savo mylimą KEUNE Care Line lengvą plaukų aliejų, juo tepu tiek drėgnus, tiek sausus plaukus.
Kadangi trumpam atsisakiau formavimo priemonių, o plaukų slidumo negaliu pakęsti, radau kompromisą - šaknų pudrą. Tiesiog pabarstau šiek tiek ties šaknimis, išskirstau pirštais - didelė apimtis ir jokio slidumo! Kol kas naudoju Tressemme Back Comb Dust, bet ir daugybė kitų kompanijų gamina kažką panašaus.Pagaliau išbandžiau ir violetinį šampūną! Tai - priemonė, skirta panaikinti rausviems atspalviams, kurie atsiranda dėl plovimo ir vandens. Pasirinkau JOHN FRIEDA Color Renew violetinį šampūną, Ką reikia žinoti - šio šampūno negalima naudoti kiekvieną kartą plaunant plaukus, nes jis labai juos sausina. Taip pat jį ant plaukų reikėtų palaikyt apie 3 minutes, kad šampūnas spėtų suveikti. Kol kas bandžiau tik kartą, bet efektas - akivaizdus. Mano šviesinti galai vėl kaip ką tik iš salono! Tiesa, kondicionieriaus iš šios linijos nepirkau, gal kas bandėt - apsimoka?


Taip pat atsiminiau savo seną gerą L'Oreal Professionnel kaukę Absolut Repair Lipidium, skirtą pažeisiems plaukams. Tiršta, nevarvanti ir plaukų drėgmę bei minkštumą sugrąžinanti kaukė. Džiaugiuosi vėl atradus!


Tai tokie tie mano pusiau blondinių reikalai! Dėl plaukų sulaukiu daugybės komplimentų, viena mergina "Droge" priėjus klausė, kur plaukus dažiau :) Meistro darbas išlieka meistro darbu ir nieko čia nebepakeisi... Nors kas čia žino, gal dar grįšiu prie naminio dažymo? Gyvenimas per trumpas nuobodžiai atrodantiems plaukams! 
2 komentarai:

  1. Oho.... Nu gerai, dabar ir aš noriu plaukus dažyti, kai TAIP nudažo... Tikrai wooow.. Man atrodo, kad aš dabar svaigsiu apie tokius plaukus tol, kol mano taps irgi tokie pat. Jeigu ne paslaptis, tai kiek kainavo? Bet šiaip ar taip, turbūt, eisiu ir aš pas tavo kirpėją.

    AtsakytiPanaikinti
  2. sveiki, gal galite ideti foto kaip is nugaros atrodo? nelabai matosi dazymas....

    AtsakytiPanaikinti