2016/04/28

Ilgai išliekančių garbanų ABC


Kas niekad neišeis iš geidžiamiausių šukuosenų topų? Aišku, kad garbanos. Glamūrinės, smulkios, vėjo sutaršytos, didelės apimties - egzistuoja daugybė garbanų variantų, tačiau kad ir kurį pasirinksit ir skirsit laiko bei jėgų šukuosenai susikurti, svarbiausia žinoti, kaip užtikrinti kuo ilgesnį garbanų gyvenimą. Juk jei jau kažką darom dėl plaukų, tai nenorim, kad grožis dingtų vos išėjus į lauką, tiesa?Artėja išleistuvių, vestuvių, krikštynų ir kitų švenčių sezonas, nenuostabu, kas kasdien sulaukiu bent poros klausimų, kaip tas visų trokštamas garbanas formuoti, kad jos ilgai išliktų (gal net iki kitos dienos?!). Todėl nusprendžiau visoms klausiančioms atsakyti vienu įrašu ir pasidalinti viskuo, ką žinau apie garbanas, kurios nenuvilia.

Bene svarbiausias dalykas - garbanas suplanuoti. Ką čia turiu galvoj? Ogi tai, kad labai svarbu tarp plaukų plovimo ir garbanojimo palikti bent dieną. Kodėl? Ką tik išplauti plaukai savyje turi daugiau drėgmės, kuri trukdo plaukus formuoti ir neleidžia jiems maksimaliai fiksuoti garbanų. Čia jau nesvarbu, kokiu laku purkšit ar kokio brangumo žnyplėm suksit - tik galutinai išdžiūvę plaukai išlaikys garbanas ilgiausiai.

Pasiklokit pamatą. Labai svarbu plaukus apsaugoti nuo karščio ir naudoti priemones, kurios sukuria pagrindą garbanoms. Apskritai bet kuriai formuojamai šukuosenai aš siūlau dar šlapius plaukus (dieną prieš garbanojimą, nepamirškit :) tept nedideliu kiekiu putų (koncentruojantis ties šaknimis) ir džiovinti nulenkus galvą. Taip pat tinka apimties suteikiantys purškikliai, svarbu, kad pakeltų plaukus nuo šaknų ir suteiktų kibimo. Slidžius, aliejais suteptus plaukus sugarbanoti beveik neįmanoma.

Prieš garbanojant - apsauga nuo karščio. Tinka kremai (sausesniems plaukams) bei įvairiausi purškikliai. Mano nepakeičiamas - KEUNE Thermal Protector apsaugantis purškalas. Tokį galima purkšti per visą ilgį ir leisti plaukams šiek tiek padžiūti. Auksinė taisyklė - set it and forget it! Jau ne kartą sakiau, kad karščiu formuojami plaukai yra kaip molis: kol šilti, formuok kaip nori, bet kokioj formoj atšals, tokius ir turėsit. Tai jei susuksit garbaną žnyplėmis ir paliksit kaboti, vėsdama ji tįs žemyn ir nebus tokia tampri, apie kokią svajojot. Išeitis - paprasčiausi metaliniai segtukai (arba didesni žnyplių tipo), kuriais susegsit sugarbanotą ir aplink pirštą susuktą sruogą. Principas - kaip sukant suktukais: susuki ir prisegi prie galvos. Taip reikėtų susisegioti visus plaukus ir leisti jiems atvėsti, idealu - kelias valandas, pvz. kol dažotės, rengiatės ar lakuojatės nagus. Žiūrėkit į šį susegimą kaip investiciją - kuo ilgiau laikysit susegtus, tuo ilgiau ir garbanos laikysis!


Matot, ir Beyonce laukia, kol garbanos atšals :)
Kuo plaukus garbanoti? Iš esmės, kuo tik norit, priklauso nuo to, kokių garbanų norit. Kuo mažesnio skersmens žnyplės, tuo smulkesnės garbanos. Galima garbanoti ir kūginėmis žnyplėmis (dar kitaip vadinama "morka"), tiesintuvu - čia jau jūsų pasirinkimas, nuo kurio priklausys garbanų dydis, glotnumas, forma ir t.t. Tačiau jiems visiems galioja bendra taisyklė - daugiau karščio, greičiau ir garbana atsiras, tačiau ir plaukai labiau svilinami... Ieškokit auksi vidurio ir NIEKAD nesirinkit karščiausio režimo. Bus kaip tai mergaitei, kur YouTube rodė, kaip susisukt plaukus, ir sruoga liko ant žnyplių...

Čia garbanota su 38mm skersmens didelėmis žnyplėmis ir nedideliu karščiu. Susuktos, atvėsusios laikėsi dvi dienas!


Kuo fiksuoti? Tik nesusigundykit purkšti tiek lako, kad plaukai susiklijuotų. Garbanų esmė - pamatas, o ne klijavimas. Klijuok išsileidusias sruogas kiek nori, geriau jos neatrodys. Todėl laką siūlau naudoti su saiku, purškti ant plaukų nuleidus galvą (taip išlošit papildomos apimties), nepamiršti apimties suteikiančių priemonių šaknims prieš garbanojant (pudra, tekstūros purškalai, jei nėra po ranka - tiks ir nedidelis kiekis sauso šampūno). Mano jau klasika tapęs nepakeičiamas lakas - GOSH Hold Me Baby, vienintelis, kuris man nesmirda, yra labai smulkus ir puikiai fiksuoja!
Ir, žinoma, visada galit pasižiūrėt mano Holivudinių garbanų tutorialą, kuriame - vaizdžiai parodyti ir šie tekste aprašyti patarimai. Tai linkiu daugiau niekada nesinervinti dėl išsileidusių garbanų! O jei turit klausimų, visuomet jų laukiu blogo FB paskyroje, INSTAGRAM, SNAPCHAT (čia labai rekomenduoju sekti, grožio tipsus nuolat keliu!).Klipe naudotų priemonių aprašas ČIA.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą