2016/05/02

Mažiau yra daugiau? Arba kada reikėtų susitvarkyti kosmetinę


Vienos turi kosmetinę. Kitos - kokį nors kosmetikos stalčių. Aš vakar pasidalinau savo makiažo kolekcijos dalimi ir iškart gavau komentarų: "Tu ką, TIEK visko naudoji?!". Naudoju, bet ne kasdien ir, žinoma, ne viską iš karto. Norą kaupti kosmetikos priemones išroviau su šaknimis ir to paties linkiu jums, o kam sunkiai sekasi, kviečiu paskaityti šį įrašą iki galo, o po to - iškart mest lauk nereikalingas, vietą užimančias ir kaltės jausmą keliančias priemonės,Kosmetinė - kaip spinta: oi kaip svajojam, kad ten būtų tik idealiai mums tinkantys, idealiai derantys ir tik geros kokybės daiktai. Bet dažniausiai ten nejučia įsiveisia koks nors prašalaitis: gražus, bet visiškai netinkantis, impulsyviai per išpardavimą nusipirktas ar tiesiog emociškai brangus, nors visiškai nereikalingas daiktas. Ir kažkaip ranka nekyla jo išmesti. Tokių daiktų daugėja, durys greitai nebeužsidaro, o apsirengti - vėl nieko nėra.

Na dabar pridėkit ranką prie širdies ir pasakykit, kad jūsų kosmetinėje ar vonioje nėra nė vienos priemonės, kurią jau seniai reikėjo išmesti, kurią panaudojote vos vieną kartą ir palikot geresniems laikams? Visokiausi pusiau išdžiūvę blakstienų tušai, subyrėję šešėliai, sutirštėjusios pudros, spalvą pakeitę lūpdažiai? Ir kam jums jie? Gaila išmesti? Daug kainavo? Pirmas daiktas, nusipirktas iš pirmos didelės algos?

O ryte, kai reikia dažytis, kuičiatės toje krūvoje, kol surandat tas kelias iš tikrųjų naudojamas priemones? Taip buvo ir man. Mokyklos laikais taupydavau kišenpinigius, kad galėčiau nusipirkti brangesnės kosmetikos, o jau kai nusipirkdavau, saugodavau po devyniais užraktais. Ir prikaupiau visokiausių ne visada gerų pirkinių, kurie labai ilgai tiesiog užėmė vietą ir buvo lyg priekaištas mano norui kaupti.

Pirmą didelę kosmetinės reviziją padariau leisdama vasarą JAV. Kosmetika ten - nebrangi ir dažnai kokybiškesnė, nusprendžiau, kad metas atsisveikinti su visomis liekanomis ir nusipirkti viską iš naujo. Kokia palaima buvo turėti tai, ko tau tikrai reikia ir kas tau idealiai tinka! Ir, žinoma, viskas nauja, šviežia - vienas malonumas!

Su pasibaigusio galiojimo ar nereikalingomis priemonėmis reikia atsisveikinti ne tik dėl to, kad nenorite apsikrauti, o dar ir dėl pavojaus "pasigauti" uždegimą, kuris dažnai kyla dėl pasenusių priemonių sukeliamų infekcijų.


KADA METAS ATSISVEIKINTI:

Makiažo pagrindas - metai arba anksčiau, jei pradeda keistis spalva.
Presuota arba biri pudra - iki dviejų metų.
Skaistalai, bronzantai- iki dviejų metų.
Maskuokliai - iki metų, nebent pasikeistų konsistencija.
Viskas, kas susiję su akimis (tušai, pieštukai, lineriai, šešėliai) - iki 3 mėn. Na, bent jau taip pataria specialistai, nes akys paprastai labai jautrios bakterijoms ir infekcijoms, todėl nerizikuokit. Naujas tušas kainuos mažiau nei vaistai nuo uždegimo. Aš šešėlius laikau ilgiau, bet tik todėl, kad visad naudoju tik švarius šepetėlius ir jautrioms akims tinkamas priemones. 
Lūpdažiai - iki metų.
Lupų blizgiai - iki metų.

Natūralios, konservantų neturinčios priemonės galioja trumpesnį dėmesį, svarbu skaityti etiketes!

LABAI SVARBU:

Kosmetinės nederėtų laikyti vonios kambaryje ar tiesioginėje saulės šviesoje, taip priemonės greičiau pasensta.

FACEBOOK
SNAPCHAT

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą