2016/07/23

Mano firminės bangos be žnyplių: kaip ir kuo jas susikurti


Ačiū tam, kas sugalvojo druskos purškalus plaukams. Tik jie išpildė mano svajonę turėti tokius plaukus, kokius noriu aš! Druskos purškalai puikiausiai suteikia plaukams tekstūros, prideda matiškumo, lengvai fiksuoja, suteikia apimties... Bet o kuris jų geriausias? Esu aprašiusi ne vieną, o šiandien papasakosiu ne tik apie neseniai atrastus REF druskos ir WELLA PROFESSIONALS cukraus (taip, cukraus!) purškalus ir kaip aš susikuriu tas savo kasdienines bangas be jokių žnyplių. Būtent apie šias bangas daugiausiai klausimų ir sulaukiu!Tikrai neturiu laiko ryte plaukų raityti žnyplėmis ar tiesintuvu. Esu tokia gudri tinginė, kuri būtinai ras būdą, kaip tą patį rezultatą išgauti paprasčiau. Tik atradusi druskos purškalus pastebėjau, kad jie plaukams suteikia labai lengvą ir nesudėtingai pakeičiamą fiksaciją. Pvz., jei druskos purškalu papurkštus plaukus jau sausus sugalvosiu vakare susukti į kuodelį, po kurio laiko jie susisuks į purias bangas.

Būtent pastebėjusi šią savybę ir pradėjau eksperimentuoti plaukų sukimu be žnyplių. Jau esu apie jį rašiusi čia, bet dabar noriu papasakoti detaliau, kaip susikurti tokias bangas, kokių norisi, smulkesnes ar visai laisvas.

Tokių bangų esmė - gerai paruošti plaukai po plovimo. Iškart pasakysiu, kad jei norit tokių bangų, po plovimo nenaudokit sunkių kaukių ir aliejų - prieš riebias priemones druskos purškalai bejėgiai, geriausia naudoti įprastą plaukų neapsunkinantį balzamą, o jei negalit be leave-in priemonės, rinkitės plaukų kremą (aš naudoju L'OREAL PROFESSIONNEL "Mythic Oil"). Išplautus plaukus šiek tiek palaikykit susuktus į rankšluostį, kad rankšluostis ištrauktų didelę dalį drėgmės. Tada plaukus gausiai papurkškite druskos purškalu nuo šaknų iki galiukų ir džiovinkit plaukus palenkusios galvą žemyn, kol plaukai bus maždaug 80% sausi. Štai čia ir prasidės svarbiausias žingsnis.

Dabar nuspręskite, kokių bangų norite. Jei norite labai laisvų arba tiesiog tiesiems plaukams norit suteikti šiek tiek sudesio, tiesiog susukite visus plaukus į laisvą kuodelį žemai ir palikit bent pusvalandžiui (kuo ilgiau paliksit, tuo ilgiau bangos laikykis. Aš laikau kol pasidažau). 

Jei norit bangų ala ką tik iš paplūdimio, siūlau pabandyti plaukus susukti štai į tokias virveles.


Padalinkit plaukus į 4-6 sruogas (kuo daugiau sruogų, tuo ryškesnis bus bangavimas), imkit po vieną, sukit nuo veido, o tuomet galiuką pakelkit aukštyn, kad pati sruoga susisuktų į virvę kaip nuotraukoj. Galiuką prie galvos lengvai prisekit plaukų smeigtuku. 


Štai koks rezultatas po tokio sukimo (tiesa, aš laikiau labai trumpai). Jei norit ryškesnio rezultato, prieš sukant dar kartą papurkškit druskos purškalu ir išleidinėdamos dar padžiovinkit susuktas džiovintuvu, kad greičiau išdžiūtų.


Didesnėms garbamos - kuodeliai. Viskas tas pats, tik sukit ne į virves, o ganėtinai standžius kuodelius, juos prisekit plaukų smeigtukais ir išleisdamos dar pašildykit džiovintuvu. Labai svarbu - kol plaukai iki galo neišdžiūvo ir neatvėso, jokiu būdu jų nešukuokit, nešukuokit ir po plovimo, šukuoti galima tik visiškai sausus ir atvėsusius plaukus. Jei iššukuosit, plaukai praras garbanų raštą, ims veltis ir t.t. Aš kartais tik prašukuoju pirštais ir viskas!


Lygiai tokį patį efektą galima išgauti tiesintuvu, bet kam vargt, kai gali tiesiog gudriai išdžiovint?!

KOKIAS PRIEMONES RINKTIS?

Tai technika tokia, o priemonę reikėtų išsirinkti atsižvelgiant į norimą pasiekti efektą. Norit matinių, šiurkščių plaukų? Rinkitės stipresnės fiksacijos druskos purškalą. Vienas naujausių mano išbandytų - REF 303 "Ocean Mist"druskos purškalas. Jei norit tikrai matinio efekto, šis - pats tas. Etiketė sako, kad šis mineralų sudėtyje turintis purškalas suteiks tekstūros ir plaukai atrodys lyg po maudynių jūroje. Didelis pliusas - itin smulkiai purškiantis ne aerozolinis purkštukas, labai tolygiai padengia plaukus. Man asmeniškai norisi daugiau lipnumo, o šis - ganėtinai sausas, todėl puikiai tiks toms, kurios dar tik ieško savo druskos purškalo. Pabandykit, daugeliu atvejų jo tikrai pakaks. Jis pašalina plaukų slidumą, suteikia apimties, toks tiktų ir prieš sukimą žnyplėmis (jei norit netvarkingesnių bangų). Purkškit gausiai 10-15 cm atstumu nuo pat šaknų iki galiukų.
Druskos purškalus visi žino, o... cukraus? Neslėpsiu, man tai - naujiena, nors visi žino, kaip mūsų mamų laikais merginos vietoj plaukų lako naudojo vandenį su cukrumi, cukrus juk fiksuoja! Tokį cukraus purškalą siūlo WELLA PROFESSIONALS, jis vadinasi "Sugar Lift". Jei REF priemonėje pasigedau lipnumo, ši jo turi su kaupu! Tai lyg kažkoks labai lengvas plaukų lakas: jau papurškus į delną vos vos juntamas lipnumas,  etiketėje teigiama, kad tai - tirštas tąsus cukraus sudėtyje turintis purkšalas, kuris pakelia plaukus nuo šaknų, suteikia spindesio ir fiksuoja šukuoseną. Tikrai taip: purškiant ant šaknų jie veikia kaip kokios putos (ir šimtą kartų mažiau terlionės!), suteikia apimties, pakelia nuo šaknų, bet tekstūros, bent jau man, nesuteikė. Tai aš labai sėkmingai kiekvieną krtą naudoju šias priemones kartu: plaukus paruošiu REF purškalu dėl tekstūros, o tada dar padengiu WELLA "Sugar Lift", kad plaukai įgautų kibimo ir bangos ilgiau laikytųsi. Cukrus su druska puikiai dera, o ir jokio lako nebereikia. 

Jei norėčiau tvarkingų glamour bangų, naudočiau tik WELLA (jis plaukų nešiaušia), išdžiovinčiau džiovintuvu palei plauką ir sukčiau žnyplėmis. Arba jei išvis tingėčiau į kuodelius sukti, papurkščiau cukraus purškalu ir džiovinčiau plaukus tiesiog gniaužydama. Negalvokit, kad kiekviena priemonė turi tik vieną paskirtį, improvizuokite!
REF 303 "Ocean Mist" - 10,10 Eur
WELLA PROFESSIONALS "Sugar Lift" - 12,70 Eur.

Šias priemones galite įsigyti "In Hair" parduotuvėse arba www.inhair.lt

FACEBOOK
SNAPCHAT

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą