2016/07/06

Mažos klaidos, dėl kurių makiažas neatrodo taip gerai, kaip galėtų


Kaip man patinka galvoti, kad makiažas - tai tik optinė apgaulė, kuria gali žaisti ir nuolat keistis. Bet kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių, tiesa? Jei dažaisi tik blakstienu tušu, tai galvos ir neskauda, suklysti beveik neįmanoma. Bet jei užsimanai ir makiažo pagrindo, ir kontūravimo, ir akių makiažo... Tik laikykis, nes taisyklių, gudrybių ir variacijų - šimtai.Makiažo meistriškume, kaip ir daugelyje kitų sričių, brangūs ir kokybiški įrankiai bei priemonės - dar ne viskas. Gali susipirkti visą Mario Dedivanoviciaus (Kim Kardashian vizažisto) rinkinį, bet ar iškart pavyks taip dažyti, kaip jis? Visa paslaptis - žinojime kur, ką ir kaip tepti, maskuoti, ryškinti ir t.t. 

Toli gražu nesi profesionali makiažo meistrė, tiesiog labai domiuosi, ką gi dar galima iš savo nulipdyti, todėl per tuos dažymosi metus ir pati nemažai visko išmokau ir daugybę savo klaidų išsitaisiau. Todėl šiandien nusprendžiau parašyti apie bene dažniausiai mano matomas makiažo klaidas, kurios atima galimybę suspindėti taip, kaip iš tikrųjų galima naudojant tas pačias priemones.

Šiam eksperimentui savo veido puses dažiau tomis pačiomis priemonėmis, bet skirtingais metodais. Akivaizdu, kaip ta pačia priemone galima ir suspindėti, ir labai neprastai nugrybauti :)


Pasirinkau ganėtinai klasikį makiažą ir klasikines jo klaidas. Sužymėjau jas skaičiais, kiekvieną aptarsiu atskirai. Dešinė pusė - geroji, kairė - nugrybauta.

1. Vienos spalvos antakiai aštriais kampais. 

Jau iš pirmo žvilgsnio matyti, koks sunkus kairys antakis. Jį ryškinau vienos spalvos antakių pieštuku, ryškindama palei natūralų antakių kontūrą. Antakis - ne plyta, jį sudaro skirtingo tankio ir atspalvio plaukeliai, todėl norint jį natūraliai paryškinti, labai svarbu atminti, kad pati antakio pradžia yra bene šviesiausia jo dalis, antakis tolygiai tamsėja lig aukščiausio savo taško. Taip pat antakio apačia turėtų būti vos vos tamsesnė nei viršus, o ryškių kontūrų viršuje reikėtų vengti. Todėl visada reikėtų maišyti dviejų spalvų antakių priemones, tamsesnę ir šviesesnę, o jei persistengėte su linijomis, visuomet jas galima prasklaidyti antakių šepetėliu spoolie.2. Skysto kontūro linijos klaidos

Pirma ir pati akivaizdžiausia: linija brėžiama ne prie pat blakstienų linijos. Kontūras atrodo lyg pakibęs ore! Todėl reikėtų neskubėti ir brėžti palei blakstienų liniją voką šiek tiek patempus, taip išvengsit linijos netolygumo. Kita didelė klaida - voko dalies po blakstienomis, vadinamosios waterline, ignoravimas. BŪTINAI ją paryškinkite tokios spalvos kaip skysta kontūro linija pieštuku, kitaip kontūras bus atskirtas nuo akies ir atrodys kabantis. Jokio tarpo tarp akies obuolio ir skysto kontūro linijos neturi likti, kitaip kontūras neatrodys organiškai. 

Apie pačios linijos formavimą daug nesiplėsiu, žiūrėkit, kas tinka pagal jūsų akies formą, ar vokai neužkritę ir t.t., tačiau stenkitės, kad linija storėtų iš centro į šalis, o ne iš kraštų į centrą, taip smarkiai pasikeis akies forma ir grožio tikrai nepridės. 

3. Jokio maskuoklio

Deja, bet net ir gražiausios dūminės akys nekaip atrodys prie nemaskuotų paakių. Dažnai tai - vienas akivaizdžiausių veido trūkumų, kurį pašalinti labai labai paprasta, tereikia įsileisti į savo gyvenimą maskuoklį, geriausia - gelsvų, mėlynumą koreguojančių tonų. Aš pastaruoju metu daug dėmesio skiriu maskuokliui: tepu jį mini Beauty Blenderiu, tada bakinu (užtepu storą sluoksnį birios pudros kelioms minutėms ir vėliau atsargiai nubraukiu perteklių šepetėliu - taip paakiai visą dieną atrodo puikiai). Jums, žinoma, tai daryti nebūtina, tačiau paakius maskuoti tikrai verta, kaip ir raudonumą aplink nosį arba pavienes pigmentacijas.

Klaidų pusė4. Skaistalai nuo nosies iki ausies

Skaistalai - žvalumas indelyje. Tačiau netinkamai juos naudojant rizikuot atrodyti kaip geiša... Skaistalus reikėtų tepti ant iškiliausių žandų vietų, geriausia - nusišypsant. Aš tepu atsargiais sukamaisias judesiais, kol viskas tolygiai išsisklaido. Geriausias būdas patiktinti, kur vieta skaistalams - tiesiog šiek tiek sušilti ir žiūrėti, kur oda natūraliai parausta.


5. Išsisklaidęs lūpdažis

Dar prieš pradedant makiažą verta lūpas patepti balzamu - nieko nėr blogiau, nei lūpdažis, ypač matinis, ant suskeldėjusių lūpų. Prieš dažant lūpas balzamą galima nuvalyti popierine servetėle ir patį lūpdažį verta tepti spec teptuku, ypač, jei nenaudojant lūpų pieštuko. Labai sudėtinga storu lūpdažio galu išgauti tikslias lūpų linijas ir linkius, o visi pravedimai labai akivaizdūs jei renkatės sodrų lūpdažį. Žinoma, visada galima pasitaisyti vatos pagaliuku, tačiau jei lūpdažis labai pigmentuotas, teks taisyti ir odą aplink lūpas.


Geroji pusė


6. Bronzantas tik skruostams

Ryškią bronzerio liniją po skruostikauliais vadinu bronzerio autostrada - dažnai merginos taip ryškiai ją nusibrėžia, lyg būtų indėnai, pasipuošę karo spalvomis. Jei jau bronzinant, tai atminkit, kam ši priemonė skirta. Ogi ji imituoja saulės įdegį, todėl reikia bronzinti tas vietas, kurias saulė "kanda" pirmiausiai. Taip veido forma atrodys išraiškingesnė, užmaskuosite apvalius žandus, aukštą kaktą, suteiksit veidui daugiau gylio.

7. O kur highlighteris?

Jei nenaudojat highlighterio, prarandat galimybę greitai ir nesudėtingai suspindėti. Juk highlighteris suteikia veidui spindesio, optiškai siaurina ir trumpina nosį, pakelia skruostikaulius, antakius, putlina lūpas ir t.t. Tepkit visur: ir ant skruostikaulių, ir per nosies vidurį, ir virš lūpų, ir kaktos kraštuose... Vėl - veidas atrodo išraiškingesnis, o oda - skaistesnė.

8. Neišnaudotos blakstienų tušo galimybės

Blakstienų tušas - atrodytų tokia paprasta, kasdieninė priemonė, bet ar tikrai mes juo mokam dažytis? Pvz. garsi makiažo meistrė Charlotte Tilbury naudodavo KETURIS skirtingus blakstienų tušus vienu metu, kad išgautų tokį efektą, kokio nori. Kad ir kokį tušą pasirinksite, atminkit, kad dažyti reikia nuo pat šaknų zigzaginiais judesiais, tik taip kiekviena blakstiena pasidengs nuo šaknų iki galiukų ir atrodys storesnė bei ilgensė. Aš mėgtu ne šepetėlį braukti, o akį merkti, man taip dažytis paprasčiau, taip jau esu įpratusi. Matot, koks skirtumas: tušas tas pats, o kairė akis atrodo kaip išvis nedažyta... 


Tai štai tiek surinkau dažniausiai pasikartojančių mažų klaidų! Tikiuosi, kad jums šie patarimai padės dar labiau suspindėti pagaliau tinkamai naudojant jau turimas priemones. Juk svarbiausia - ne jų brangumas, o įgūdžiai!FACEBOOK
SNAPCHAT

2 komentarai: