2017/06/21

DIDŽIOSIOS "INSTAGRAMINIO" MAKIAŽO KLAIDOS


Ar pamenate praėjusių metų pabaigos blogo įrašą apie Instagraminius antakius? Tai - vienas daugiausiai dėmesio sulaukusių įrašų blogo istorijoje! Palydint 2016-uosius atsisveikinom su Instagraminiu makiažu, bet, deja, jis prašymo išeiti nelabai suprato. Todėl pats laikas mums dar kartą įsitikinti, kad tai, kas gražu ir įspūdingai atrodo INSTAGRAM, realiai kasdienybei visiškai netinka ir darko natūralius veido bruožus bei proporcijas. Kas tinka INSTAGRAM, tegul ten ir lieka! Specialiai šiam įrašui pusę veido dažiau įprastai, kitą - Instagramiškai.

Ekstravagantiškas akių kontūras, išdidintos lūpos, ryškus kontūravimas - tai kiek gi metelių vizualiai pasenau?Socialiniuose tinkluose seku daugybę grožio meistrų ir autorių, viena jų - britiško ELLE žurnalo grožio skilties redaktorė Sophie Beresiner. Ji viena pirmųjų pasaulyje išbando grožio naujoves, kalba grožio temomis ir randa įdomių idėjų diskusijoms. Birželio numeryje ji kalbėjo apie šių dienų fenomeną, vadinamąjį Day Drag makiažą. Day Drag - tai makiažo tipas, kuriuo užtvindyti socialiniai tinklai. Pradedant Kylie Jenner, baigiant garsiausiais YouTube guru: visi jie moko, kaip brėžti antakius, kad jie būtų aštrūs kaip liniuotė, skaptuoti veidą kontūravimo priemonėmis, optiškai didinti lūpas, akis, krauti tiek pudros, kad neliktų nė vienos matomos poros ir t.t.


Day Drag savu kailiu išbandė ir Sophie:


Tos pačios priemonės, visiškai kitoks, natūralus, efektas

Žinoma, tie specialių lempų nušviesti ir profesionaliais fotoaparatais įamžinti makiažai tikrai atrodo tobuli, o jų dėvėtojai - lyg ne šios planetos būtybės spindinčia oda. Bet... vos tik tokį makiažą paliečia dienos šviesa, jis virsta baisinančia ir visus trūkumus pabrėžiančia kauke.

Daugybė sluoksnių pudros subėga į raukšleles, poros išryškėja ir žmogus švelniai tariant atrodo lyg būtų per akimirką pasenęs dešimtmečiu. Tai kodėl gi pasaulis išprotėjęs dėl šio įvaizdžio ir saldžios socialinių tinklų tobulybės iliuzijos?


Perskaičius Sophie tekstą susimąsčiau. Nereikia keliauti į Londoną, kad susidurtum su Day Drag. Lietuvaitės, išskirtinio grožio moterys, deja, visiškai neturi imuniteto madoms, draugių patarimams ir tam, su kuo susiduria socialiniuose tinkluose. Buvo įdegio manija, tada sekė tų šluotas primenančių priauginamų blakstienų vajus, o dabar - kontūravimas, prilipinamos blakstienos dienos (?!) metu, pieštukais vizualiai didinamos lūpos... Gatvėse karaliauja Instagraminis makiažas, tai tapo nauju makiažo standartu.

Blykstė - geriausia Instagraminio makiažo draugė. jis gerai atrodo tik nuotraukose su spec. apšvietimu

Socialiniai tinklai daro mums didžiulę įtaką. Jei kažkada reklama buvo visagalė, tai dabar prieš bet ką perkant ar išbandant daugelis pirmiausiai perskaitys atsiliepimus, pasižiūrės nuotraukas, YouTube apžvalgas ir tik tada ryšis pirkti ar pasikliauti patarimu. Ir jei vienas, antras, dešimtas YouTube guru sako, kad trys sluoksniai pudros - būtini, tai kaip čia netikėsi? Juk jie savo video atrodo tobulai!

Bet kiek iš mūsų gyvenam YouTube ar Instagram guru gyvenimus? Jie užsiima visai kitokio tipo makiažais, tai jų saviraiška, savotiškas menas. Jų tikslas nėra parodyti, kaip užsimaskuoti paakius. Jie rodo, kaip galima save transformuoti, išreikšti ir t.t. Bet realybėje labai mažam procentui žmonių iš tikrųjų prisireikia jų rodomų patarimų.

Kalbant apie makiažą apskritai, noriu priminti, kad dienos šviesa - pati negailestingiausia. Ji į pirmą planą iškelia visus spuogelius, ne vietoje dygstančius plaukelius, raukšleles, netinkančią makiažo pagrindo spalvą ir t.t. Todėl tai, kas gerai atrodo žvakių šviesoje ar fotostudijoje, niekada gerai neatrodys dienos šviesoje. Auksinė taisyklė: kokioje šviesoje ruošiesi būti, tokioje ir dažykis. O geriausia - dažykis dienos šviesoje, tuomet bet kokioje šviesoje bus matomas geras rezultatas.

Tokioje šviesoje kairė pusė atrodo išbaigta, o dešinė - per blanki.


INSTAGRAMINIO MAKIAŽO BRUOŽAI, NETINKANTYS KASDIENYBEI:

Aštrus kontūravimas. Palikit savo kaukolės linkius rentgenui. Nereikia užaštrinti kiekvieno kampo ir dangaus remti skruostikauliais. Vienu tonu tamsesnis bronzantas - viskas, ko jums reikia gyvenime.

Per daug pudros. Dienai visiškai pakanka BB kremo ir maskuoklio probleminėms vietoms. Oda turi atrodyti kaip oda, išsaugoti natūralią tekstūrą.

Plytiniai antakiai. Apie juos galite pasiskaityti mano Makiažo klaidų įraše. O trumpai - tai nenatūraliai atrodantys, pernelyg išdidinti ir išraiškingi antakiai, paprastai imituojantys pakeltų antakių mimiką. Tokie antakiai gali pridėti rūstumo ir metų!

Priklijuojamos blakstienos. Jas vertėtų palikti vestuvėms ir fotosesijoms. Taškas.

Ryškus akių kontūras. Nubrėžti tokį kontūrą - meistrystė, bet žinoti, kokią tiksliai formą brėžti pagal akių formą  - aukštasis pilotažas. Katės akys - seksualu, nesiginčysiu, bet ar tikrai kasdien to seksualaus žvilgsnio reikia? Jei trūksta išraiškingumo, rinkitės kontūrą palei natūralią akies liniją ir išbandykit rudus bei pilkus atspalvius - žvilgsnis bus švelnesnis.

Akių kontūravimas. Šiltais žemės atspalviais kontūruotos akys - Kylie Jenner&Co skiriamasis bruožas. Vėlgi - galima dienai formuoti akis šešėliais, bet jie turi atrodyti itin natūraliai, taip, kad niekam nekristų į akis ir nebūtų akivaizdžiai pastebimi.

Akinantis highlightas. Čia man - skaudi tema, be highlighto aš negaliu. Bet jei norite dienos metu atrodyti skoningai ir kad niekas nesiteirautų, ar nedirbate kalėdinių papuošimų gamykloje, naudokite tik subtiliai žvilginančias priemones ir tik iškiliausioms veido vietoms. Su saiku!

Išdidintos lūpos. Nieko tokio lūpas vizualiai paputlinti, bet atminkit, kad jei jūsų lūpos - siauros, brėždamos kelis mm už natūralaus kontūro tik prarasit veido proporcijas ir bendram vaizdui suteiksit sunkumo.

Daugiau apie makiažo klaidas:


Kodėl makiažas neatrodo taip gerai, kaip galėtų?
Viso gero, Instagramini antaki!Komentarų nėra:

Rašyti komentarą