2017/06/29

GERAS TONAS ARBA KAIP ATSIKRATYTI "RYŽO" PLAUKŲ ATSPALVIO

Tos, kurios dažo plaukus, tikrai susidūrė su terminais "permanentiniai" ar "pusiau permanentiniai" plaukų dažai. Nors žodis permanent reiškia amžiną, bet ko jau ko, bet amžinos plaukų spalvos nebūna. Juk plaukai "iš salono" savo išvaizdą išlaiko savaitę-dvi, o paskui prasideda tono permainos: plaukai praranda blizgesį ir pradeda ryškėti tas nepageidaujamas "ryžas" atspalvis. Kodėl taip yra ir kaip jo atsikratyti? Parašysiu, ką esu patyrusi savu kailiu ir kas tikrai veikia kovoje prieš ryžumą.

Pirmiausiai - trumpai apie patį plaukų dažymą. Plaukų dažymas, net jei vyksta viena aplikacija, veikia dviem procesais: pirmiausiai yra atveriama plauko kutikulė (viršutinis sluoksnis) ir veikiamas plauko natūralus ar prieš tai dažais išgautas pigmentas. Mūsų plaukuose, priklausomai nuo jų tamsumo, natūraliai yra raudonų, oranžinių ir geltonų pigmentų, kurie, šviesinant plaukus, arba, kaip meistrai sako, "išiminėjant" spalvą, lenda visu gražumu į paviršių. Todėl kai pasiekiamas norimas šviesumo lygis, tuomet jau išgaunamas tam tikras atspalvis. Pvz., jei norite būti 8 lygio šalta blondinė, pirmiausiai plaukus reikės iššviesinti iki beveik baltos spalvos (išimti pigmentą) ir tada dėti norimą, pilką, toną.

Bet tonas - tik paviršiuje nusėdantis atspalvis, kuris plaunasi, blunka, jį veikia saulė, chloras ir t.t. Todėl dažant plaukus patenkame į užburtą ratą: reikia dažyti ne tik ataugančias šaknis, bet ir nuolat blunkantį toną. Tačiau yra būdų, kaip tą gražųjį atspalvį išsaugoti ilgiau.

Mane gamta apdovanojo itin stipriu plaukų pigmentu. Kai man salone šviesina plaukus, tarpinė stotelė būna tiesiog apelsino spalva ir aš visai nedramatizuoju. Mano meistras išbandė visus įmanomus švelnius plaukų šviesinimo būdus, bet praeidavo 2 savaitės ir aš jau skambindavau verkdama, kad priimtų plaukų tonavimui. Pastaruoju metu nebesiterliojam - salone man plaukus iššviesina iki 8 lygio, kur jau - ne oranžinė spalva, o labiau geltona, ir tik tada deda mano atspalvį. Jis plaunasi, bet lenda ne ryža, o tiesiog auksinė javų spalva, kurią nesunku kontroliuoti.

Tikrai ne visiems reikia balinti plaukus, kad galėtų juos truputį pašviesinti. Žinau merginų, kurios dažo sruogelėmis kartą per pusmetį ir plaukai neryžėja. Bet jei jūs, kaip ir aš, apdovanotos ryžumo genu - klausykit, mano patarimai - jums.


Užmirškite karštą vandenį


Vandentiekio vandenyje ir taip nemažai rūdžių, kurios nusėda ant plaukų ir paryškina oranžinį toną, o karštas vanduo dar ir greičiau išplauna atspalvį. Todėl siūlau vengti karšto vandens plaukų plovimui, rinkinės vos šiltą, o kondicionierių baikite plauti šaltu - taip "uždarysite" plauko kutikulę, suteiksite plaukams spindesio ir ilgiau išsaugosite spalvą. Apskritai - kuo mažiau plaukus veiks vanduo, tuo ilgiau išliks atspalvis - dar viena priežastis rečiau plauti, dažniau naudoti sausą šampūną.

Priemonės dažytiems plaukams

Specialiai dažytiems plaukams skirtos priemonės - tikrai ne reklaminis triukas. Kokybiškuose dažytiems plaukams skirtuose šampūnuose nėra sulfatų, jie mažiau putoja ir taip plauna tausodami spalvą. Jeigu nuo pat pirmos dažymo dienos plausite plaukus specialiai dažytiems plaukams skirtomis priemonėmis, savo tonu džiaugsitės ilgiau.

Mano mėgstamas L'OREAL PROFESSIONNEL Vitamino A-Ox šampūnas, kurio apžvalgos nuorodą rasite ČIAApsauga nuo saulės

Kad saulė veikia odą, visiems aišku. Bet ne mažiau kenksminga ji ir plaukams: ji plaukus sausina, daro trapesniais ir blukina jų spalvą. Pamenat, kaip vaikystėje po vasaros turėdavot natūraliai šviesias sruogas? Lygiai taip pat saulė veikia ir dažytus plaukus, todėl vietoj tradicinio plaukų aliejaus ar nenuplaunavo kondicionieriaus vasarą verta išbandyti priemones su UV filtrais, kurie padės ilgiau išsaugoti plaukų spalvą.

Naujiena iš PUPA - saulės žalą naikinantis purškiamas plaukų aliejus SUPER HAIR OIL su UV apsauga nuo saulės, saugantis plaukus nuo išsausėjimo vasarą. Aš naudoju tiek šlapiems, tiek sausiems plaukams. Atgaivina ir baseino chlorą patyrusius plaukus.


Mėlynas/violetinis šampūnas šampūnas/kaukė


Jeigu mokėtės dailės mokykloje, žinote, kad geltonai spalvai yra priešinga mėlyna, o oranžinei - mėlyna, todėl mėlynos priemonės ir "gesina" nepageidaujamus ryžus plaukų atspalvius. Violetinį šampūną reikėtų naudoti kas 2-3 plovimą nepamirštant, kad jis labai sausina plaukus, todėl būtinos kaukės. Galima naudoti ir mėlyną plaukų kaukę, ją reikės laikyti ilgiau. Mano meistras davė patarimą: jei norit itin stipraus efekto, violetinį šampūną tepkite ant sausų plaukų ir laikykite pusvalandį. Plaukai pasausės, bus būtina kaukė, bet tonas bus akivaizdus. Nepiktnaudžiaukite šiuo metodu, tai - kraštutinumas, kuris ganėtinau kenkia plaukams.

REF 343 Silver Shampoo geltonus tonus šalinantis šampūnas - vienas geriausių iš mėlynųjų kategorijos Lietuvoje.


DAVINES Silver plaukų kaukė, padedanti atsikratyti geltonų atspalvių
Tonavimas namų sąlygomis

Sudėtingus plaukų dažymus palikite meistrams, tačiau nusidažyti plaukų šaknis ar lengvai patonuoti galite ir namuose. Rekomenduoju tai daryti specializuotose parduotuvėse parduodamais dažais, kuriuos reikia susimaišyti patiems (plaukų dažai + oksidantas), nes tie, kuriuos randam paprastose parduotuvėse, dažniausiai yra ganėtinai stiprūs ir turi daug raudono pigmento (kuris užtikrina spalvos ryškumą). Man tonavimo klausimais visada padeda "inHair" parduotuvės konsultantės, kurios visada sugeba parinkti gerą atspalvį ir paaiškina, kaip plaukus dažyti. Siūlau pradėti nuo pusiau permanentinių dažų, kurie gan greitai plaunasi ir drastiškai nepakeičia plaukų spalvos. Aš pati plaukus tonuoju stipresniais, Wella Illumina, kuriais dažau šaknis ir paskui 5 min. palieku tonui per visą ilgį.


Tonavimas salone tarp dažymų

Dažyti plaukus salone - tikrai ne pigus malonumas. Tačiau jei neturite žilų plaukų ar jų turit iki 10 proc. ir į akis nekrenta natūrali šaknų spalva (pvz., dažote balayage), verta pasitarti su savo stilistu apie tonavimą tarp dažymų. Kaip tai veikia: jei lankotės salone, tarkim, kas 2 mėnesiui pilnam vizitui (kirpimui, dažymui, tonavimui), tai po mėnesio galėtumėt sugrižti tik patonuoti plaukus. Meistrui tereikės 10-15 min palaikyti plaukus tonuojančius dažus ir išplauti plaukus, galima spėti ir per 30 min! Plaukų tonas atšviežinimas ir nebereikia su skausmu skaičiuoti dienų iki kito dažymo. Taip galima išlaikyti ilgesnius tarpus tarp apsilankymų, sutaupyti pinigų ir mažiau alinti plaukus stipriais dažais. Jei mano stilistas atranda laisvą pusvalandį, parašo man žinutę ir aš nulekiu pasitonuot, o jei laiko neatranda, tonuojuosi pati su jo palaiminimu :)

Pabaigai - stebuklų nebūna, visi dažai plaunasi ir keičia atspalvį, todėl prieš nuspręsdamos pirmą kartą dažyti plaukus, gerai pagalvokite, ar galite tam įsipareigoti. Nesmagu pripažinti, bet Lietuvoje geras plaukų tonas - retai sutinkamas. Blondinės dažnai vaikšto ryžokomis šaknimis, brunetės turi oranžinį toną, todėl gerai atrodo dažniausiai tik, žinoma, prižiūrėti kraštutinumai - baltos platininės blondinės ir juodaplaukės, nes ten oranžinio tono tiesiog nėra. Blogas tonas įvyksta dėl daugelio dalykų: ne visi meistrai moka gerai tonuoti, merginos dažosi plaukus namuose neturėdamos tam tikrų žinių, renkasi ne tą atspalvį ir t.t. Nežinot, kokius dažus rinktis, kad išventumėt oranžinių tonų? Jūsų kodiniai žodžiai - natural, ash, silver ir pearl  - jie nurodo, kad atspalvis yra šaltų ar neutralių tonų. Bet kokiu atveju pasitarkite su savo stilistu ar patikimu konsultantu - ryžos spalvos išvengti šiandien tikrai įmanoma :)3 komentarai:

  1. Esu naudojosi melyna/violetini sampuna, niekada nemaciau jokio efekto. Neseniai isbandziau pastelines melynos spalvos dazomaji sampuna ir suveike geriau nei kirpykloj. Norejosi gana pilko atspalvio, ir gavosi puikiai.

    AtsakytiPanaikinti