2017/07/06

3 ŠVENTINIAI ĮVAIZDŽIAI MAKIAŽO NAUJOKĖMS


Tai turėjo būti įrašas apie išleistuves, pirmą didelę gyvenimo šventę. Tačiau pagalvojau, kad tai, kuo noriu pasidalinti, tinka visoms, kurių kosmetinėje - daugiau nei trys makiažo priemonės. Pakalbėkime apie minimalistinį makiažą šventėms. Nieko ryškaus, nieko kardinaliai keičiančio išvaizdą, tiesiog gražiausi jūsų bruožai naudojant minimaliai priemonių. Jis tiks ne tik išleistuvėms!

Šio įrašo idėja man kilo scrollinant begaliniu Instagram srautu. Akis užkliuvo už vieno makiažo salono reklaminio posto. Jame - dvi merginos ryškiu vakariniu makiažu, skeltukais nuo klubų ir Ibizos įdegiu. Na ir kas čia tokio? Ogi nieko. Nepaisant to, kad tos merginos - abiturientės, susiruošusiuos į išleistuves. Atrodė jos tikrai pritrenkiančiai, bet tokiais atvejais man visada kyla mintis, ar išleistuvės - tikrai ta šventė, kur reikia pakloti visas savo kortas ant stalo?

Asmeniškai man išleistuvės - nuostabi ir nostalgiška šventė. Tai pirmas savarankiškas (ir legalus!) vakarėlis, pirmas žingsnis į suaugusiųjų pasaulį, pirma svarbi suknelė, tikriausiai pirmas makiažas salone... Bet, kad ir kaip bežiūrėsi, tai - mokyklos šventė. Paskutinė, bet mokyklinė. Ir tai - kodinis žodis. Nemanykit, kad dabar kaip kokia davatka pradėsiu aiškinti, kad abiturientės turi vilkėti sijonais iki žemės ir iki smakro užsagstytais marškiniais, šiukštu nesidažyti ir susipinti dvi kasytes (nors toks įvaizdis dar ir kaip gali būti stilingas ;) Priešingai - noriu jas padrąsinti įjungti kūrybiškumą ir išleistuvėse sužibėti tuo, ką dabar turi gražiausio ir neįkainojamo - jaunystę, o ne paklusti ne visuomet skoningiems ir tinkantiems grožio standartams.

Taip ir kilo idėja sukurti tris alternatyvas išleistuvių (ar bet kurios kitos šios vasaros šventės) įvaizdžiui, skirtus natūralaus atrodymo šalininkėms ir toms, kurios paprastai visiškai nesidažo ir nesiruošia eiti į saloną. Juk merginoms, kurios nuo 13 metų žino, kas yra kontūravimas, tikrai nereikia patarimų, kaip pasidažyti (jos vis tiek neklausys, kalbu iš patirties :D), o  štai toms, kurios lyg ir nori pasipuošti, tačiau labiau už viską bijo nevykusio įvaizdžio - tikrai nelengva. Nėra taisyklės, liepiančios išleistuvėms kardinaliais pasikeisti ir susikrauti ant savęs kilogramą pudros, kuri, tikėtina, nuvarvės šokių aikštelėje. Jau geriau rinktis natūralų makiažą ir jaustis savame kailyje, nei vienam vakarui pavirsti visai kitu žmogumi ir gražiausią šventę praleisti nejaukiai jaučiantis ir jaudinantis, ar nenuvalgėt lūpų dažų.


Bet viskas nuo pradžių. Abiturientės - 18, 19 metų merginos. Dažniausiai jos džiaugiasi lygia oda, neišblukusiomis blakstienomis ir turi tą jaunatvišką veido spindesį. Akivaizdu, kad šiam grožiui pabrėžti tikrai nereikia visos makiažo meistrų amunicijos. Dar dirbdama PANELĖJE kiekvienos fotosesijos metu lyg vanagas stovėdavau prie grožio meistrų ir lyg užsikirtusi plokštelė kartodavau, kad -niolikos metų mergina turi atrodyti -niolikos! Ir tai nereiškia, kad negalima žaisti su makiažu. Priešingai - kada, jei ne būnant -niolikos, išbandyti visus neoninius akių kontūrus, žvaigždučių formos lipdukus ir spalvą keičiančius blizgius? Net ir ryškus makiažas gali būt jaunatviškas, bet jis turi savo vietą ir progą.Todėl siūlau apžvelgti mano sugalvotą eksperimentą ir tris įvaizdžius: natūralų (minimalus maskavimas, neutralios spalvos, no-makeup makeup), makiažą su ryškiu akcentu akims ir klasikinių raudonų lūpų modernų variantą. Šiam eksperimentui pasirašė mano pusseserė Gintė, kuri realiame gyvenime beveik visiškai nesidažo. Visuose įvaizdžiuose - pagrindas tas pats, keičiau tik akcentus.

Gintė be makiažo. Jos vietoj ir aš kasdien nesidažyčiau!NO-MAKEUP MAKIAŽAS


Šio makiažo esmė - paryškinti natūralius bruožus naudojant neutralius atspalvius. Toks makiažas puikiai tinka dienai, o toms, kurios visiškai nesidažo - labai geras variantas ir šventei. Svarbiausia - labai gerai paruošta oda, lengvas kontūravimas, saikingas highlightas, paryškinti antakiai ir nude spalvos lūpdažis. Toks makiažas gerai atrodo nuotraukose, bet yra natūralus ir daugelis apskirai manys, kad taip atrodot vos išlipusi iš lovos. I woke up like this, kaip kad dainuoja Beyonce.


VIOLETINIS AKCENTAS


Akių šešėlius gali naudoti ir visiškos makiažo naujokės, tereikia išsirinkti tinkamiausią spalvą! Taip, vienspalviais šešėliais pasidažyti - lengva ir efektyvu, o štai tokia chameleoninė violetinė gali tapti ir pagrindiniu makiažo akcentu. Įvaizdžiui užbaigti - kūno spalvos blizgis ir URBAN DECAY highlighteris Afterglow su rožiniu spindesiu.

Idėja net ir trumpiems plaukams - garbanų uodega, surišta mazguMATINĖS LŪPOS, VARIO ŽVILGSNISVario (copper) spalvos akių šešėliai - vis dar populiari makiažo tendencija, paryškinanti visų spalvų akis, o matinės raudonos lūpos - klasika, nuo kurios nepabėgsi. Todėl toms, kurioms nori atrodyti pasidažiusios, bet nieko nenutuokia apie makiažą, pakaks BB kremo, antakių ir blakstienų tušo ir to vienintelio raudono matinio lūpdažio. O jei norisi "ko nors dar", visuomet galima rinktis žvilgančius vienspalvius šešėlius arba vokus tiesiog padengti lūpų blizgiu (dar viena karšta šios vasaros tendencija).

Bet kokią šukuoseną visada pagyvins bent viena pynė, gera alternatyva plaukų segėms.MakiažaS, šukuosenos ir nuotraukos - mano. 

Dėl makiažo ir šukuosenų su manimi susisiekti galite žinute blogo FB puslapyje (nuoroda čia).
2 komentarai:

  1. Tavo pusseserė fantastiškai graži! Ir įvaizdžiai puikūs: gaivūs, neperkrauti, modernūs. Turi gerą ranką :)

    AtsakytiPanaikinti