2017/07/29

ANTROJI SAVAITĖ ICON ACADEMY PROFESIONALAUS VIZAŽO KURSUOSE

Pirmas klasikinis makiažas gyvenime!


Kai darai, tai, labiausiai traukia, laikas bėga nepastebimai. Tuo tik dar kartą įsitikinau jau antrosios savo profesionalaus vizažo kursų ICON ACADEMY makiažo akademijoje savaitės metu. Jei sekat mano INSTAGRAM, tikriausiai jau spėjot pastebėti, kad kaskart eidama iš paskaitų trumpai pasidalinu įspūdžiais ir papasakoju, kaip man sekas (mane INSTAGRAM rasit @VYTAUTEZ). Ši savaitė nebuvo lengva, tačiau, pastebėjau, kuo daugiau tenka pasukti galvą ir pasipraktikuoti, tuo greičiau žiniuos sugula į atitinkamus stalčiukus.
Antrosios savaitės vinis - klasikinis dieninis makiažas. Tai tikrai kruopštumo ir eigos išmanymo reikalaujantis makiažas, todėl pirmiausia nuosekliai mokėmės teoriją, o kitą paskaitą skyrėme vien praktikai. Makiažo teorija - sudėtinga, tačiau, kaip jau spėjau įsitikinti - būtina. Kiekvienos paskaitos metu daug rašom, žymimės, nes paskui paaiškėja, kad jei netyčia kažką praleidai ar tiesiog numuilinai - gero rezultato ir nebus.

Šią savaitę turėjome pristatyti ir pirmuosius namų darbus: linerį, kontūravimą ir ryškias lūpas ant dviejų skirtingų modelių. Paskyriau namų darbams penktadienio vakarą, baigiau juos...1 nakties! Tokia jau realybė: dėstytoja patarė kursų metu pamiršti vakarėlius, sporto klubus ir t.t., nes visas laisvas minutes reikės skirti praktikai ir teorijos kartojimui. Namų darbus atsiskaičiau, dėstytoja pagyrė mano brėžtus lūpų kontūrus, tačiau gavau komentarų antakaims ir liner'iui. Tikrai yra, kur tobulėti!

Trumpai apie klasikinį makiažą: tai lengvai padengta oda, minimalus kontūravimas, o didžiausias dėmesys - akims. Va čia ir prasideda smagumas. Jeigu jūs žinotumėt, kokio tai sudėtingumo schema... Suprantu, kad tai - tik pirmoji schema man, kas laukia toliau?! Esmė tame, kad tų schemų nesuprantant iškalti neįmanoma: arba suvoki, ką po ko ir kaip daryti, arba tiesiog žiūri didelėm akim į užrašus ir pradedi mąstyti apie gyvenimą. Todėl mūsų dėstytoja Edita kiekvienos paskaitos metu ragina kuo daugiau rašytis, klausti, aiškintis, nes kai ateis praktikos metas, teks pačioms suktis ir pasikliauti užrašais bei nuovoka. Žinoma, Edita visad šalia, bet ji nori, kad praktikos metu mes taisytume konkrečias detales, o ne klausinėtume jos, ką čia dabar tepti.

Tai jei iki klasikinio makiažo į užrašus žiūrėjom kaip į tiesiog puikią mokymosi priemonę dėl savęs, po šio makiažo praktikos, supratom, kad jie - būtinybė, visos išėjom išpūstomis akimis ir jau kitą teorijos paskaitą girdėjosi tik Editos balsas ir rašiklių skrebenimas. Nes oi ne viską susirašėm taip, kaip reikia, ir tai labai atsispindėjo praktikoj. Na, bet savo pamoką išmokom sunkiuoju būdu, bet, manau, visam gyvenimui! Kursų - dvi savaitės, o mano A4 formato sąsiuvinio jau pusė prirašyta!

Taigi, klasikinis. Akims naudojam bent 3 spalvas, kuriomis sukuriama taisyklinga akies formos iliuzija. Šis makiažas gali būti ir labai lengvas, matinis, ir ryškus, naudojant blizgius šešėlius, brėžiant akies kontūrą su pratęstu galiuku ir t.t. Negaliu sakyt, kad esu šio makiažo tipo gerbėja, tačiau mano tikslas ICON ACADEMY - išmokti kuo daugiau ir įvairiau, o paskui iš kiekvienos technikos pasiimti kažką sau ir pritaikyti tolimesniuose darbuose. Nemanau, kad dirbti tik viena technika ir daryti vienodus makiažus - gero vizažisto skiriamasis bruožas, o aš juk ruošiuosi būti labai profesionali, todėl ir mokausi viską vienodai intensyviai, todėl ir klasikinį turiu padaryti ir prikelta iš miego :) Jei su tokiu įsitraukimu ir užsidegimu būčiau mokiusis mokykloje, manau, abitūros egzaminus būčiau laikius kokioj 9 klasėj :) Gerai, kad naujų dalykų mokytis niekad ne vėlu!

Kaip jau ir minėjau, be teorijos - nė iš vietos. Edita mums aiškina viską taip, kad ko nors neišmokti reikėtų dar ir sugebėti. Dar nebuvo klausimo (o aš klausinėju įvairiausių dalykų, ir, pripažįstu, ne visada į pamokos temą), į kurį ji neturėtų atsakymo! Nuo teptukų iki skirtingų meistrų technikų, Instagraminio makiažo ir t.t. - Edita, dėkoju už kantrybę, su manim Jums jos dar prireiks :) Todėl jei  paskaitose negaudai varnų ir netikrini Facebooko, o viską (ir šepetėlių pavadinimus!) atidžiai rašaisi, atėjus praktikai tereikės sekti savo susirašytais žingsniais ir viskas pavyks super.

Į praktikos paskaitą reikėjo atsivesti savo modelį, mano modeliu tapo blogo skaitytoja Elvyra. Šiai paskaitai reikėjo merginos su atviromis (neužkritusiais vokiais) akimis, o Elvyros veidas - dar ir labai išraiškingas, tai man darbas palengvėjo dvigubai (kai matosi kaulų struktūra, reikia mažiau matuoti kontūruojant). Kadangi makiažas - labiau dieninis, išbandėme vandens pagrindo MAKE UP FOREVER makiažo pagrindus Water Blend, kurie skirti itin lengvam dengimui ir natūraliam įvaizdžiui (jei kas žinot MAC Face And Body, tai labai panašūs produktai).Veido dengimas pavyko visai neblogai, tačiau brėžiant kontūrą tikrąja to žodžio prasme nekvėpavau: jeigu suklydai - teks valyti VISĄ MAKIAŽĄ! Todėl labai nustebau išgirdusi, kad dažome jau dvi valandas, o aš tik užbaiginėju akių makiažą. Nėra ko čia slėpti - mano makiažas toli gražu ne tobulas, tačiau tam ir skirti kursai, kad darytum kuo daugiau klaidų, o dėstytojai paaiškintų, kaip jų nedaryti ir tobulėti. Juk jei geriausią savo makiažą padaryti mokykloj, tai kas toliau?

Prisiminiau epizodą iš savo gyvenimo: su 8 metais vyresniu pusbroliu piešėm tą patį, bet jam pavyko labai tikroviškai (jis lankė dailės mokyklą, o aš buvau gal pirmokė). Tai aš praverkiau pusę dienos dėl neteisybės, kad man, nors aš ir stengiaus, taip kaip jam nepavyko. Ir paskui labai juokiausi vieną dieną, kai tas pats pusbrolis pakomentavo, kad jį aplenkiau. Negaliu tikėtis antrą mokslų savaitę dažyti kaip dėstytoja, tačiau ateis diena, kai dažysiu šimtą kartų geriau nei šiandien!

Po šios praktikos paskaitos namo išsinešiau daug visokių pamąstymų. Nežinau, kam lengviau - ar tam, kuris nieko apie makiažą nėra girdėjęs, ar tokiam, kaip man - žinių daug, bet ne visos jos teisingos, ir daug ką reikia mokytis iš naujo. Tai vieną vakarą pabuvau apmąstymuose, bet jau kitą dieną atsikėliau, atsiverčiau teoriją, pasipraktikavau klasikinį ant savo veido ir gyvenimas vėl buvo gražus :)

Kaip kažkada sakė viena iš REAL TECHNIQUES šepetėlių kūrėjų, kad kai dirba non-stop ir daro makiažą po makiažo, labai pavargsta ir į šešėlių paletes nė pažiūrėti nenori. Tačiau užtenka kitą dieną vėl paimti teptuką ir supranti, kad nieko kito veikti nenori. Svarbu suvokti, kad ne viskas visada seksis, kad kartais labai failinsim, o kartais net patys save nustebinsim, tačiau tai nereiškia, kad eini ne ten, kur lemta. Sau pasakiau, kad lygiuosiuosi pati su savimi, kad rytojaus darbai būtų geresni nei šiandienos, todėl jei kurią dieną tas liner'is ir nepavyks, tikiu, kad dvigubai pasistengsiu ir išėis dar geriau.

Makiažas - toli gražu ne tik paryškintas grožis ir kalnas priemonių. Tai daug psichologijos, bendravimo, disciplinos pirmiausiai sau ir nuolatinio tobulėjimo. Ir suvokimo, kad jei ir kas nepavyks - nuvalai ir pradedi iš naujo... Tai labai ramina!

Laukiu nesulaukiu dūminio makiažo praktikos! Pirmas bandymas :)

Tai tokia šiek tiek emocinga mano antroji savaitė. Džiaugiuosi, kad pirmos rimtos praktikos metu įvertinau save: ką galiu, ką dar labai reikia šlifuoti, kur stringu ir t.t., o ir dėstytoja pakomentavo, ką šį savaitgalį turėčiau pasimokyti. Šią savaitę jau išklausėme ir dūminio makiažo teoriją, ačiū visiems už gražius žodžius ir like'us po mano savarankiško pabandymo nuotrauka FB! O ateinančią savaitę - labai intensyvi praktika ir ypatingas makiažas, kurio laukiu jau nuo kursų pradžios. Palinkėkit sėkmės, einu daryti namų darbų. Nors ir tvanas, išmoksiu aš tą klasikinį!
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą