2017/07/26

KAIP ATRASTI SAVO GROŽIO PRIEMONES IR DAUGIAU NEBEPRISIPIRKTI NESĄMONIŲ
Tikriausiai visos esat patyrusios šį jausmą: pamatot naują priemonę ar jos reklamą ir tiesiog ŽŪTBŪT užsimanot ją įsigyti. Pigesnes perkam negalvodamos, prie brangesnių stabtelim, bet labai dažnai vos išpakavus prabyla vidinis balsas: na ir KAM man šito reikėjo? Tolimesnė eiga aiški: priemonė keliauja į stalčių (jei labai susinervinam - tiesiai į šiukšlių dėžę), o geriausiu atveju kam nors ją atiduodam. Nenaudojamos makiažo priemonės - tiesiog pinigai į balą, o to aš, būdama suvalkietė, tikrai netoleruoju ir Jus raginu šio kenksmingo įpročio atsisakyti. Visai nesunku pirkti taip, kad nenusiviltum, pasidalinsiu patarimais iš savo patirties, kurie, tikiuosi, padės ir Jums.
1. Ar man to TIKRAI reikia?

Norėti kažko ir tai gauti - nuostabu. Žinoma tada, kai noro išsipildymu nenusivili. Mano mylimas Oscaras Wilde'as yra pasakęs, kad žmogaus gyvenime tragedijos yra dvi: negauti, ko nori, ir tai gauti. Suprantat, apie ką aš? Daiktų paskirtis aplink mus - palengvinti mums gyvenimą arba mus džiuginti (idealiu atveju - abu viename). Tai jeigu aplink turim krūvą daiktų, kurie mūsų nedžiugina, KAM JIE? Todėl į kiekvieną "noriu" reikia reaguoti blaiviai ir pamąstyti, ką mums tas daiktas atneš. Naujas super duper šampūnas? O kur dėsim tuo 10 buteliukų ant vonios krašto? Pasaulis mokosi ekologijos, mažesnio ir sąmoningesnio vartojimo, todėl pagalvokit, kad vienas užgaidinis buteliukas - daugiau plastiko, daugiau taršos ir daugiau šiukšlių.

2. Ar tai veiksminga?

Skaičiau, kad mano karta - pirmoji, kuri mažiausiai pasitiki reklamomis, ir prieš pirkdama dažnai ieško atsiliepimų forumuose, tinklaraščiuose ir kitur, kur galima rasti daugiau nuomonių ar svarstomą pirkinį. Reklamos - nuostabu, aš jas mėgstu, žiūriu, tyrinėju ir... neapsimetu, kad nepastebiu jų misijos: prekę pateikti taip gerai, kaip tik įmanona, net jei tai - toli nuo realybės. TIKRŲ ŽMONIŲ atsiliepimai - jūsų vedliai. YouTube, blogai - tiesiog įveskite į Google priemonės pavadinimą ir žodį review  ir viskas bus aišku. Dažnai rasite ir atspalvius (swatches), o geriausia, jei priemonę vertina žmogus, kurio panašus odos tipas į jūsų, panaši odos, akių spalva ir t.t.

Aš NIEKADA nieko neperku prieš tai nepagooglinus. Nebent esu parduotuvėje, kur yra testeriai ir galiu vietoje išbandyti, bet ir tai ne visada - kas gerai atrodo minutę ant rankos, ne visada gerai atrodo ant veido 16 valandų. Ir dar - JOKIU BŪDU NESIDAŽYKITE VEIDO TESTERIAIS!!! Juk ten tiek bakterijų... Kai pamatau kokią merginą, bandančią blizgį tiesiai ant lūpų, mintyse girdžiu žodį pūs-le-li-nė.


3. Ar yra alternatyvų?

Tas magiškas žodis dupe, reiškiantis pigesnę, bet labai panašios kokybės priemonę ar tiesiog plagiatą - visai nebloga idėja. Tačiau toli gražu ne visad vadinamieji dupe atitinka brangesnę priemonę, kartais gamintojai tiesiog nukopijuoja pakuotės dizainą, o jos viduj esantis produktas nė iš tolo neatitinka savo brangesnės alternatyvos. Čia vėl padės internetas, blogeriai dažnai lygina priemones ir galima atrasti visai neblogų variantų.


4. Ar jam akcija?

Arba - ar pirktumėt jį, jei jam nebūtų akcija? Neleiskit mažesnei kainai diktuoti savo pasirinkimų. Kartais gamintojai skelbia akcijas sunkiau parduodamoms ir mažesnio susidomėjimo sulaukusioms prekėms, kad tik jos dingtų iš lentynų. O Jums jau tikrai likučių nereikia!

5. Ar tai veiks kartu su mano turimomis priemonėmis?

Jūsų visi lūpdažiai - nude, o štai užsimanėt tamsiai violetinio lūpų pieštuko? Viskas gerai, jei pieštuką naudosit kaip matinį lūpdažį, bet saviems lūpdažiams juo kontūro nenubrėšit (nebent norit atrodyt kaip Pamela Anderson seriale "Gelbėtojai" kokiais 1995 m. Atsimenat tą tamsaus kontūro ir šviesių lūpų derinį?). Tai ar ne labiau apsimoka pirkti tai, kas jau papildo Jūsų turimą kolekciją?

6. Ar man jis tinka?

Čia svarbu viskas - odos tipas, tonas, mėgstamas makiažo įvaizdis (jei perkam kosmetiką), plaukų būklė, spalva, ilgis (jei renkamės priemones plaukams) ir t.t. Tai gali būti nors ir geriausia pasaulio pudra su geriausia akcija, tačiau jei jos tonas jos netiks, atrodysit arba kaip užmigus saulės atokaitoj, arba, priešingai, pilka kaip vaiduoklis.

Būtent su makiažo pagrindais, maskuokliais ir viskuo, kas skirta veido odai būkit itin atsargios, neskubėkit pirkti. Prašykit testerių, išbandykit namuose, dienos šviesoje, pasidarykit selfių, nes kad ir koks geras bus makiažas, bet jei makiažo pagrindo spalva - ne į temą, niekad neatrodysit gerai.

Vandens pagrindo lengvutės ir taip natūraliai atrodančios pudros, užteptos ant riebios odos po kelių valandų sėkmingai nuslys su visais odos riebalais, nieko nemaskuos ir tikrai neatrodys taip, kaip reklamoje. Ir priešingai - ant sausos odos užtepus smarkiai maskuojančią matinę pudrą galit paryškinti kiekvieną prieš tai niekada nepastebėtą raukšlelę. Pirmiausiai sužinokit viską apie save, o tada jau rinkitės būtent sau tinkamas priemones.

7. Kiek leisiu sau pamąstyti?

Mokykitės valdyti savo spontaniškus pirkinius. Ak, tik keli eurai už blizgį, ak, dar keli už pieštuką ir mėnesio gale visiškai laisvai būsit išmėčiusios nemažą sumą, už kurią galėjot nusipirkti kažką tinkamesnio ir naudingesnio. Žinau, kaip smagu pakelti sau nuotaiką mažais niekučiais, bet ar pastebėjot, kad labai ilgai ta pagerėjusi nuotaika netrunka? Aš išmokau sau pasakyti magišką žodį "spėsiu". Nėra, kur skubėti, jei tikrai reikės, visada suspėsiu nusipirkti tą naują priemonę.  Juk parduotuvė ir rytoj bus toje pačioje vietoje, atsidarys tuo pačiu metu. Dairytis po parduotuves, tyrinėti - nieko blogo, pati dažnai skanuoju lentynas, žiūriu, kokios naujienos atkeliavo, išbandau testerius, bet labai retai perku kažką neplanuoto.

Kartais nišinių parduotuvių konsultantės dėl savo noro padėti sukuria tą "kaip čia atrodys, jei nepirksiu" atmosferą. Išmokite padėkoti už pagalbą ir pasakykit, kad pamąstysite. Jeigu kelias dienas vis prisimenate apie priemonę ir pasvėrus visus "už" ar "prieš" ją tikrai norisi pirkti, prašom, sėkmingų pirkinių! Bet labai dažnai tą "koks nerealus, reikia čia ir dabar" po poros dienų pamirštam.

Geros grožio priemonės tikrai kainuoja, todėl visada geriau turėti mažiau, bet kokybiškų, puikiai tinkamų ir dažnai naudojamų (ir sunaudojamų!) negu visą kalną netinkamų. Čia kaip turėti pilną spintą nuostabių rūbų, į kuriuos nė pro kur netelpam. Tik vietą užima!
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą