2017/07/04

KAIP IŠVENGTI VEIDO BLIZGĖJIMO VISĄ DIENĄ?


Kuo skiriasi odos spindėjimas nuo blizgėjimo? Spindėjimas kalbant apie makiažą - tai specialiomis priemonėmis pasiektas efektas, o blizgėjimas - atsiradęs nuo odos išskiriamų riebalų. Gali ryte kruopščiausiai nusivalyti veido odą ir naudoti geriausią makiažo pagrindą, bet kartais blizgėjimas ima ir neprašytas atsiranda. Mano oda - mišri, todėl su nepageidaujamu blizgėjimu kovoju kiekvieną mielą dieną. O kaip išmokau jį sutramdyti, papasakosiu ir jums.Nieko nenustebinsiu pasakydama, kad odos grožis prasideda nuo tinkamos priežiūros. Ji turi būti parinkta pagal odos tipą! Ir norint įveikti odos blizgesį toli gražu nereikia odos sausinti aštriais prausikliais, priešingai, jie išsiurbs iš odos drėgmę ir ji, norėdama tai kompensuoti, ims skirti dar daugiau riebalų... Užburtas ratas.


Daug nesiplėsiu - odą reikia valyti, šveisti ir drėkinti. Vietoj veido kremo kovai su blizgėjimu galima naudoti matinį efektą suteikiančius gelius (THE BODY SHOP turi labai gerą arbatmedžių linijos priemonę PORE MINIMISER, kuri suteikia matinį efektą. Ją naudojau dar paauglystėje, o dabar priemonės dizainas pasikeitė.)  Jeigu oda riebi, reikėtų naudoti visam veidui, o jei mišri - T zonai. Anksčiau naudodavau du skirtingus kremus veido zonoms, dabar skirtumas tarp zonų nebėra toks ryškus.Tačiau šįkart norėčiau pakalbėti apie tai, kaip kontroliuoti blizgėjimą naudojant makiažo priemones.

Geras pagrindas

Silikoninė makiažo bazė - odos lygumo ir matiškumo garantas. Užpildo poras ir suteikia matinį efektą, tereikia išsirinkti sau tinkamiausią. Pastaruoju metu naudoju BEYU Stay Matt makiažo bazę, kuri nesuteikia tokio stipraus matinio efekto, bet labai gerai išlygina odą ir leidžia labai tolygiai dengti priemones.
Kai blizgėjimas intensyvesnis, renkuosi SMASHBOX klasiką - Photo Finish Primer, kuris makiažą išlaiko visą dieną ir kontroliuoja blizgėjimą.
Mažiau yra daugiau

Šitas posakis - klasika. Tikrai nereikia užkloti veido storu matinio makiažo pagrindo sluoksniu, kad išvengtumėt veido blizgėjimo. Priešingai - ploni sluoksniai atrodys natūraliau, ypač naudojant gerai parinktas priemones. Matinį efektą suteikiantis BB kremas visada atrodys natūraliau už intensyviai maskuojančią kreminę pudrą ir t.t. Svarbiausia - kad priemonė nesuteiktų papildomo spindėjimo, visa kita galima kontroliuoti.

Servetėlės triukas

Nusižiūrėjau šį triuką iš YouTube meistrų. Kai visi kremai susigeria, verta T zoną nuspausti paprasta popierine servetėle - taip pašalinamas priemonių ir drėgmės perteklius, mažiau tikimybės sugadinti dengimą sausa pudra. Galite tiesiog užkloti veidą servetėle ir lengvai nuspausti problemines vietas. Oda iškart atrodo labiau matinė.

Pudra, pudra, pudra


Ką tik sakiau, kad nereikia padauginti pudros, tačiau presuota ar biri pudra - visai kitas reikalas. Būtent ji užfiksioja makiažą ir saugo veidą nuo blizgesio, man asmeniškai labiau patinka presuotos pudros. Tačiau sausa tepama ant šlapio pagrindo (kremo, makiažo pagrindo, BB kremo ir t.t.), todėl reikėtų labai gerai pasirinkti įrankius, kad netektų valyti netolygiai pudros dėmėmis nusėto veido.

Aš atradau būdą, kuris man kol kas pasiteisina: puriu, tačiau ne per dideliu šepetėliu pudrą labai atsargiai ir mažais kiekiais įtrinu į veidą judesiais nuo kaktos link smakro žemyn, kol prilietus veidas nebelimpa. Tuomet tuo pačiu šepetėliu ar pagalvėlę primenančia kempinėle (puff tipo) dar papildomai įspaudžiu sausą pudrą į T zoną. Skirtumas akivaizdus!

Viena mėgstamiausių presuotų pudrų - PUPA Like A Doll


Papildomos priemonės 


Makiažo naujokėms ir tos, kurios nenori vargintis dėl tolygaus padengimo, siūlau išbandyti permatomą matinę pudrą. Man iki šiol numeris vienas - URBAN DECAY De Slick (mano apžvalgą rasite čia)  presuota pudra, kurią galima tepti ir dienos eigoje (prieš tai pašalinus riebalų perteklių servetėle). Visiškai naikina blizgesį neapsunkindama odos ir nesuteikia veidui papildomo atspalvio.


Dar viena priemonė - blizgesį kontroliuojantis makiažo fiksatorius, kuris taip pat gali padėti kontroliuoti blizgesį. Tačiau bent jau man tai - mažiau efektyvus būdas, aš renkuosi sausas priemones.


SOS pagalba


Atrodo, stengeisi darydama makiažą, viską atlikai pagal patarimus, bet... atėjus pietums veidas spindi kaip veidrodis? Kartais karštis, suvalgytas maistas, oras ir kiti dalykai smarkiai pakiša koją net ir kokybiškiausiam makiažui. Sprendimas tuomet paprastas: švaria popierine servetėle (ne ta, kur rankinės dugne jau savaitę voliojas, pagalvokit, kiek ten bakterijų...) nuspaudžiam blizgančias vietas, naujai papudruojam sausa pudra ir gyvenam toliau. Tokiomis akimirkomis guodžia tik žinojimas, kad riebi oda ilgiau nesiraukšlėja :) Dar galima naudoti specialius riebalų perteklių sugeriančius popierėlius (blotting sheets), bet man efektyviau naudoti tiesiog servetėles.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą