2017/07/23

PIRMOJI SAVAITĖ ICON ACADEMY PROFESIONALAUS VIZAŽO KURSUOSE

Su gražiaja Maria po paskaitos

"Tai kaip tau sekasi kursuose?", - šią savaitę šį klausimą girdėjau iš visų, su kuriais teko bendrauti. Atsakysiu paprastai - sekas, kaip turi sektis: ICON ACADEMY mokslų daug, jie intensyvūs, panašu, kad nė sekundei negali užsnūsti, todėl tiek, kiek darbo įdėsi, taip juose ir seksis. Aš stengiuosi neatsilikti, atakuoju mokytoją klausimais ir kaip tikra moksliukė namų darbus darau vos grįžusi iš pamokų. Bet apie viską - nuo pradžių.
Tiems, kurie nežino, apie ką aš, paaiškinu. Prieš savaitę pradėjau lankyti profesionalaus vizažo kursus ICON ACADEMY makiažo akademijoje Vilniuje. Kursai vyks 6 savaites, tris kartus per savaitę po 3,5 val. Pirmąją savaitę labiau koncentravomės į teoriją, tačiau jau spėjom ir šį tą pasipraktikuoti.

Besiruošdama rašyti šį įrašą prisiminiau save baigiamosiose mokyklos klasėse, kai nusprendžiau iš savo vidurinės menų mokyklos pereiti į gimnazją. Menai, suderinti su viduriniu išsilavinimu - labai smagu, bet ilgainiui suvokiau, kad jei noriu gerai išlaikyti valstybinius  egzaminus, reikia pradėti jiems rimčiau ruoštis, todėl mečiau sau iššūkį ir perėjau į gerais rezultatais garsėjusią gimnaziją. Ir ten gal pirmą dieną buvau gerokai priblokšta: maniau, kad viską puikiai moku, pažymiai geri, bet nuėjus į anglų pamoką suvokiau, kad apgraibom kalbą žinau, bet pagrindai - išsibarstę...

Tai va taip pasijutau ir pirmojoje makiažo teorijos paskaitoje. Atrodo, kad ir girdėta, ir matyta, bet taip, kaip pasakoja mokytoja, girdžiu pirmą kartą. Matematika čia paprasta: jei nori neabejoti savimi ir nespėlioti, kuriame kvadratiniame veido centimetre tiksliai dėti skaitalus (aš jau žinau!), turi labai gerai išmanyti teoriją ir sugebėti ją pritaikyti realiame gyvenime, kur - įvairiausi odos tipai, odos problemos, klientų įnoriai, makiažo tendencijos ir t.t. Todėl pirmas dvi paskaitas praleidau rašydama ir nuolat klausinėdama mokytojos, kodėl čia taip, o ne kitaip. Viena yra kasdien dažyti save, o visai kas kita - priimti kiekvieną naują veidą kaip iššūkį, bet būtent tai aš ir noriu išmokti.

Po makiažo visuomet paprašau pasiselfinti, taip modelis atrodo natūraliau nei kad forografuojamas iš šalies

Kaip jau minėjau šios savaitės Pirmadienio Penkiuose, ICON ACADEMY man patiko ir dėl to, kad čia studentai renkasi į mažas, ne didesnes nei 6 žmonių grupes. Mano grupėje be manęs - dar penkios merginos. Ir, manau, joms, kaip ir man, gan greitai pasidarė aišku, kokia mokykloje tvarka. Jeigu dar turit iliuzijų, kad makiažo kursuose susirenkama pažaisti su pudromis ir paplepėti, galit laidoti šią mintį giliai ir toli - aš ir universitetą baigiau, ir vienu metu sugėjau lankyti dailės ir muzikos mokyklas, bet tokio intensyvumo paskaitų mažai kada teko lankyti.

Atėjusios gavome kursų planą, paskaitų temas su paaiškinimu, ką kuri dėstytoja dėstys. Kol kas mums dėsto dėstytoja Edita. Man labai patinka jos požiūris ir patarimai, kad jei nori gerai dažyti, turi dažyti ir dažytis, kasdien miklinti ranką. Kad ne priemonės nusako meistro profesionalumą, o įgūdžiai. Ji verčia mus mąstyti, reikalauja preciziškumo, nuoseklumo, tačiau tuo pačiu metu yra visuomet pasiekiama ( per pirmą makiažo praktiką kviečiau ją beveik tiek kiekvienu makiažo žingsniu, o ji kantriai man rodė, kad mano nubrėžtas skystas kontūras galėtų būti tuo vienu laipsniu tikslesnis, lūpos simetriškesnės, o antakiai - tolygesni).


Asmeniškai man patiko faktas, kad ši dėstytoja domisi naujovėmis, gali pakomentuoti visame pasaulyje populiarius prekės ženklus (ir patarti, kaip jų nesivaikyti ir ieškoti sau tinkamiausių), tendencijas ir duoda daug informacijos iš savo pačios patirties. Žinot, tuos mokytojus, kurių nesinori nuvilti ir kad ir kaip nemėgsti jų dėstomo dalyko, bet vis vien darai namų darbus ir lankai pamokas? Tai man taip nesinori nuvilti Editos (na ir jos dėstomas dalykas man laaabai patinka, tai čia ir yra skirtumas).


Apie teoriją daug nesiplėsiu - jos daug, ji sudėtinga, jos neina iškalti nesuvokiant, nes kitaip nežinosi, nuo kur pradėti dažyti. Papasakosiu Jums šįkart apie praktiką, tiksliau, pirmąjį mano atliktą makiažą kursuose.


Pirmiausia - ačiū visoms, kurios registravotės  būti mano makiažo modeliais! Tikrai nesitikėjau, kad sulauksiu tiek daug atsakymų! Beveik visos pamokos, kurioms reikės modelių, jau užpildytos, bet dar liko pora vietų, kur reikės specifinių veidų. Taigi, brandžios moterys, kur jūs??? Labai laukiu žinučių!

Pirmam makiažui atsivedėm kiekviena po savo modelį ir turėjom jam padaryti makiažą. Nežinau, ar galėčiau jį vadinti dieniniu, nes koncentravomės į atskirus elementus ir taip, jau teko brėžti skystą kontūrą... Taip pat susipažinom su profesionaliomis priemonėmis, noriu išbandyti kursuose jų kuo daugiau, kad pagaliau iš pirmo žvilgsnio pataikyčiau parinkti tą tobulai kaklą su veidu suliejantį atspalvį...

Grįžtu prie makiažo. Neslėpsiu - skysto kontūro vengiau, nes niekad nežinojau, ar mokėsiu jį nubrėžti kitam. Sau - jokio vargo, bet va kitam, o jei dar akys katrios... Bet niekur nedingsi, visos gavome priemones ir teko paplušėti. Ir ką jūs manot, nebuvo jau taip mirtinai sunku!

Mano modeliu tapo savo veidą pasipraktikavimui pasiūliusi Marija, kuri, tiesa, negimė Lietuvoje, o čia atsikraustė po vestuvių, todėl be viso pirmojo makiažo streso dar turėjau ir nenusišnekėti angliškai. Tačiau po šios patirties supratau, kad galiu ramiausiai sau kalbėti apie highlighterius su modeliu ir tuo pačiu mintyse panikuoti, nes jau 10 min. taisau lūpų simetriją.

Paaiškinau Mariai, kaip matuoti antakius, išmoko ir jiMakiažo paskaita buvo tokia intensyvi, kad net nespėjau atsukti savo atsinešto vandens kamštelio! Net nepastebėjau, kaip pradėjo tos trys valandos ir jau turėjom eiti plauti teptukų. Čia, manau, labai gera ICON ACADEMY praktika, įprasti po darbo IŠ KARTO susitvarkyti įrankius, juos tinkamai išplauti, susitvarkyti darbo vietą ir t.t. Ir pati dabar darydama namų darbus valau viską pagal protokolą ir jaučiuosi labai jau PRO :)

Apie namų darbus - jų daug ir juos atlikti svarbu (jei nori išlaikyti egzaminą ir gauti kursų diplomą). Namų darbus pristatysim mokytojai, tikiuosi, labai nenugrybavau, nes tikrai labai stengiaus! Koks visgi gyvenimas įdomus - kai veikla miela, gali nors ir iki 3 ryto dažyti, tada plauti šepetėlius, numigti kelias valandas ir vėl keltis toliau dažytis (čia tikra istorija) ne vargo ir bumbėjimo.

Ir dar - po teorijos paskaitų buvo nedrąsu net pačiai dažytis. Atrodė, kad nieko nebežinau, ne ten viską tepu, bet kažkaip susikaupiau, pritaikiau naujas žinias ir ką jūs manot - ir antakiai geriau atrodo, ir veidas proporcingesnis. O vos kelios mažos detalės! Jau nesulaukiu, ką naujo išmoksim ateinančią savaitę. O ji bus intensyvi, dažysim, dažysim ir dar kartą dažysim... Einu plaut šepetėlių, iki, laukit naujo įrašo po antrosios savaitės!
2 komentarai: