2017/10/10

AUKSINIAI PLAUKŲ MEISTRO RIDO ŠTŪRO PATARIMAI

Tradicija - selfis po plaukų atšviežinimo


Vakar keliaudama atšviežinti savo šukuosenos pagalvojau, kad jau seniai rašiau apie tai, kaip prižiūriu plaukus už namų ribų. Ogi labai paprastai - vienintelis žmogus, kuris be manęs ką nors su mano plaukais daro, yra mano ilgametis plaukų stilistas Ridas Štūras, kurio kėdėje sėdžiu maždaug kas du mėnesius. Jis mane kerpa ir dažo, o visa kita pasidarau pati. Ir kad jau esu tokia savarankiška, Ridas mane priima tik tada, kai jau išties reikia jo prisilietimo. Vaikštau pas jį jau gal 5 metus, per tiek laiko buvo visokių kirpimų, visokių spalvų, bet pastaraisiais metais išsigryninom mano plaukų rutiną, kuri tinka ir man, ir Ridui nereikia kas dvi savaites manęs dažyti. Nusprendžiau pasidalinti patarimais, kuriuos išgirdau iš Rido per visus tuos metus, neabejoju, kad sužinosit šį tą naujo!
1. NUOTRAUKOS

Eiti pas plaukų stilistą be vizualaus pavyzdžio - rizikingiau nei pirkti katę maiše. Jis Jūsų minčių neskaito ir tai, kas Jums atrodys kaip dažymas sruogelėmis, jam bus visų plaukų šviesinimas ir atvirkščiai. Aš kaskart, kai noriu kažką šukuosenoje pakeisti, telefone išsisaugau keletą spalvų ir kirpimų pavyzdžių, o Ridas pažiūrėjęs pasako, kas realu, o ką teks palikti svajonėms arba ateičiai. 

2. KOMUNIKAVIMAS

Net jei einate pas garsiausią pasaulio meistrą, kuris žino, ką daro, nebijokit pasakyti, ko tikitės iš jo. Jei nenorit kirpt 10 cm, nors meistras sako, kad Jums labai tiks - na ir nekirpkit (nebent plaukai yra labai nualinti ir tie 10cm galiukų yra nebegyvi). Ne jam, o Jums reikės vaikščioti su nauja šukuosena, todėl išsiaiškinkit viską iki galo: kiek galima kirpti, ar tikrai norit kirpčių, o gal galima tiesiog patrumpinti keletą sruogų priekyje ir t.t.). Geras meistras tikrai nepalaikys Jūsų įkyria. Jau geriau papildomos 5 min pasitarimo nei nesusipratimai po to! Aš darau taip: atsisėdu į kėdę, išsitraukiu telefoną, Ridas apžiūri mano plaukų būklę, mano parinktas nuotraukas ir pasako, kas realu. Ir niekada neteko pyktis :)

3. TENDENCIJOS

Vieną sezoną madinga vienas, kitą -  kitas, o ar verta vaikytis madų? Tendencijas sekti - įdomu, tačiau visų jų kopijuoti neverta. Aš išbandžiau visus įmanomus švienimo variantus: ir ombre, ir balayage, ir sruogas - kadangi mane dažė profesionalas, vis dar vaikštau su plaukais ant galvos. Tačiau jei vieną sezoną būsit juoda, o kitą jau svajosit būti balta platininė blondinė, deja, į tendencijų traukinį nesuspėsite. Kartas metuose yra optimalus laikas kažką kardinaliai keisti. Tarkim, intensyviau šviesinti, išbandyti visiškai kitą kirpimą ir t.t. Toliau - tiesiog esamo stiliaus palaikymas, spalvos atnaujinimas, plaukų būklės tausojimas. Ir išvis - dabar madingas natūralumas, daugybė merginų persidažo plaukus savo natūralia spalva ir pamiršta plaukų salonus kuriam laikui. Irrrr - per vieną kartą iššviesinti plaukus įmanoma, bet jų gyvybę išsaugoti - labai labai sudėtinga. Šviesėkit kantriai :)

4. NAMŲ DARBAI

Prieš keičiant šukuoseną realiai įvertinkit, kiek laiko jai galėsit skirti namuose. Taip, iš salono išėjus atrodyti tobulai - viena, tačiau visai kas kita - formuoti plaukus namuose. Ar norit tik išsiplauti ryte, išsidžiovinti ir eiti pro duris? Jei taip - sudėtingi, specialaus formavimo reikalaujantys kirpimai - ne Jums. Iš patirties kalbu - lengviausia susitvarkyti vieno ilgio (ne per ilgus) plaukus, kuriuose nėra daugybės skirtingo ilgio sluoksnių, kurie raitosi kaip tik nori. Mane Ridas ilgą laiką kirpo tiesiog vienu ilgiu, tik štai dabar užsimaniau kiek kitaip krentančių plaukų, todėl kirpausi su aliuzija į bob (vadinamąjį "kare") kirpimą, kai nugaroje plaukai - trumpesni nei priekyje. Bet aš skiriu laiko džiovinimui, neinu gulti šlapiais plaukais ir t.t. Pasikalbėkite apie tai su savo stilistu, neįsipareigokite kirpimui, kuris Jums bus našta.


Naujausias mano kailis!

5. PASIDARYK PATS

Visos blondinės žino - atspalvis gražus po dažymo išlieka maždaug dvi savaites, o paskui - blunka, kartais pradeda lįsti rusvi atspalviai ir t.t. Galima naudoti pilkumo suteikiančius šampūnus, kaukes, tačiau jų poveikis - trumpalaikis ir ne visada akivaizdus. Mane Ridas išmokė plaukus tiesiog pačiai tonuoti namuose. Esmė - reikia labai silpno oksidatoriaus (aš naudoju 1,9proc) ir norimo tono dažų santykiu 2:1 (oksidatoriaus - dvigubai daugiau). Išsiplauni plaukus, užtepi sumaišytus dažus ant šlapių plaukų, palaikai 5 minutes ir prašom, plaukai vėl su geru tonu! Taip ir pratempiu tuos du mėnesius iki kito vizito :) Ir dar - šviesinti plaukai gerai atrodo tik tada, kai yra reguliariai kerpami, drėkinami ir prižiūrimi. Kitaip nė tas tobula tonas nepuoš.

6. IŠTIKIMYBĖ

Kažkur skaičiau, kad gerą plaukų meistrą sunkiau rasti nei gerą sutuoktinį. Nežinau, kiek tame tiesos, bet jei jau radot sau tinkantį ir patinkantį meistrą, branginkit jį ir gerbkit bei į vizitus nevėluokit. Nesugalvokit paeksperimentuoti ar pataupyti ir nueiti kitur šiaip sau - paskui gali tekti maldauti savo senojo meistro priimti be eilės ir už plaukų atgaivinimą sumokėti kelis kartus daugiau. Nieko tokio yra ieškoti savo meistro, bet paieškas pradėkite nuo interneto, apžiūrėkite patinkančio meistro darbus. Ne visi meistrai vienodai gerai daro viską. Būna - kerpa puikiai, o va dažo - ne kažką. Įvertinkit realistiškai, nebent kaip tikra Holivudo žvaigždė turėsite ir plaukų koloristą, ir kirpėją, ir šukuotoją, ir priežiūros specialistą... Talentų, gebančių daryti viską, tikrai yra, nepatingėkit paieškoti.

7. ŠIS TAS APIE ŠUKUOSENAS

Kartais, kai apžiūrinėju nuotraukas Instagram, atrodo, kad visos merginos ten kasdien darosi šukuosenas. Tobulos garbanos, tobulas blizgėjimas, nė plaukelio į šalį... Taip, turint laiko ir noro, galima nors ir Eifelį iš plaukų kasdien statyti. Tačiau niekas plaukų taip nekankina kaip karštis. Būtent jis ir spalvą greičiau blukina, ir verčia plaukus lūžinėti. Todėl garbanojimus ir tiesinimus palikite ypatingoms progoms, naudokit priemones apsaugančias nuo karščio, o jei plaukams trūksta apimties, atkreipkit dėmesį, kuo juos plaunat. Šampūnas yra skirtas plaukų šaknų būklei (greitai besiriebaluojančios, sausos, pleiskanojančios), o ne plaukų ilgiui. Neapsunkinkit besiriebaluojančių plaukų drėkinančiais šampūnais!


Tai tokia trumpa ilgamečių Rido patarimų santrauka. Vos nepamiršau - jis dirba Grožio salone SFINKSAS Vilniuje, tačiau jei norėsite pas Ridą apsilankyti, gali tekti savo eilės palaukti ir kelis mėnesius. Tačiau tikrai verta!1 komentaras: