2017/11/04

VEIDO PRIEŽIŪROS RUTINA NORMALIAI/Į IŠSAUSĖJIMĄ LINKUSIAI ODAI + PRIEMONĖSKas gyvenime reikalauja nuolatinio dėmesio, tai veido oda. Visą paauglystę kovoji su spuogais, inkštirais, o tik jie pranyksta - prasideda išsausėjimai, raukšlės ir kiti vargai. Todėl nenuostabu, kad daugiausiai mano vonioje - veido priežiūrai skirtų produktų (ir prietaisų!). Ir net neabejoju, kad tos, kurios veidui tenaudoja vieną kremą, skaitys šį įrašą galvodamos, kad man ne visi namie. Veido priežiūra - labai individualus dalykas. Tai, kas idealiai tinka iš pažiūros panašią odą turinčiai draugei, gali Jums situaciją ir pabloginti. Todėl pabrėžiu, kad šitam įraše - būtent mano odai (kuri šiaip normali, bet skruostai linkę sausėti, o pastaruoju metu dar ir poros pradėjo kimštis) skirta rutina ir priemonės.

Dažnai susiduriu su stereotipu, kad geras veido kremas - tik brangus veido kremas. Nė velnio. Svarbiausia - sudėtis! Kartais pirkdami brangų produktą mes mokame tik už vardą ir reklamą, o atradę mažai kam žinomą ir stebėtinai įperkamą priemonę nustebam, paskaitę, kokia puiki jo sudėtis. Jei domitės grožio pasauliu, tikriausiai girdėjot apie kompaniją THE ORDINARY, kuri siūlo susikurti savo veido priežiūros rutiną pasirenkant reikalingus komponentus atskiruose buteliukuose.
Hialiurono rūgštis, retinolis, vitaminas C - yra specialios formulės, pagal kurias galima susidėlioti sau tinkamą rutiną, o atskiri buteliukai kainuoja... apie 6 dolerius! Nenuostabu, kad tiek blogeriai, tiek makiažo meistrai visame pasaulyje giria šios kompanijos produkciją. Aš irgi planuoju ją išbandyti, bet šiuo metu - tiek suplanuotos veido priežiūros priemonių (o jų poveikiui pajusti nepakanka savaitės ar dviejų), taip kad planai nusikelia į kitus metus.

Taigi, mano rutina (kaip nemėgstu šio žodžio. Kuo jį pakeisti?). Priemones galima būtų suskirstyti į du tipus: tos, kurias naudoju kasdien (prausikliai, esencijos, serumai, kremas, paakių kremas) ir naudojami specialiems poreikiams (šveitikliai, kaukės, gilaus valymo priemonės). Jau seniai domiuosi korėjietiška veido priežiūros rutina, bet net ir man 10 žingsnių kasdien - per daug. Tačiau pradedu prisijaukinti kai kuriuos korėjietiškos veido priežiūros rutinos žingsnius, apie tai - jau šį mėnesį! Kažkada skaičiau, kad pagal korėjietes - tiek, kiek skiri makiažui, tiek turi skirti ir jo nuvalymui. Tai jei dažaisi pusvalandį, malonėk vakare veidui taip pat skirti 30 minučių.

1 žingsnis - veido prausimas

Ką aš darau jau daug metų, tai naudoju prausiklį. Anksčiau rinkdavausi mišriai, riebiai odai skirtus, o dabar - kuo švelnesnius, jautriai odai tinkančius. Iš esmės - ką turiu, tą naudoju, neturiu vieno mėgstamiausio. Patinka BIODERMA prausikliai, taip pat aliejinio pagrindo BIOTHERM, man svarbiausia, kad jis putotų ir būtų tinkamas naudoti su Clarisonic prietaisu. Tiesa, prausiklį naudoju tik vakare, ryte veida nuprausiu vandeniu ir nuvalau miceliniu vandeniu.

2 žingsnis - esencija

Vadinu šią priemonę "odos atvėrėja", nes ji - lengva kaip vandenėlis ir padeda po jos naudojamoms priemonėms geriau įsigerti. Esencijos užtenka ilgam, nes vienam kartui pakanka 3 lašelių, kurie paskirstomi ant veido ne įtrinant, o lengvai įspaudžiant. Labiausiai patinkanti - FILORGA esencija (apie ją jau rašiau čia), bet jos kaina - apie 50 Eur, tai čia jau tik švenčių progom :) Reikėtų išbandyti ir korėjietiškas. Esenciją naudoju tiek ryte, tiek vakare.

3 žingsnis - serumas

Serumas - gerų dalykų koncentratas. Jis lengvesnis už kremą (priemones ant veido reikia tepti nuo lengviausios iki tirščiausios), koncentruotas ir greitai susigeria. Ryte naudoju THE BODY SHOP Drops Of Youth koncentratą (nors jis ir nėra serumas), jis greitai susigeria, nepalieka lipnumo pojūčio, lengvai sklaidosi - tai, ko reikia dienai. Vakare - hialiurono serumas iš L'ERBOLARIO, nes hialiuronas yra odos drėgmės ir lygumo garantas.4 žingsnis - veido kremas

Jei galit leisti sau tik vieną priemonę veidui, rinkitės kremą su SPF. Saulė - vienas tų faktorių, kurie kenkia odai, skatina senėjimą, jau nekalbant apie rimtus pavojus odos sveikatai. Tiek vasarą, tiek žiemą naudoju kremus (o dažnai - ir veido pagrindus) su SPF apsauga. Šiuo metu naudoju tos pačios THE BODY SHOP Drops Of Youth linijos veido losjoną (lengvesnį kremo variantą), apsaugantį nuo saulės ir aplinkos taršos. Dienai mėgstu lengvesnes priemones, nes nenoriu, kad makiažas po pusdienio nučiuožtų kartu su visais aliejais ir kitais riebiais dalykais.Vakare naudoju FILORGA atkuriantį veido kremą, kuris labiausiai žavi tuo, kad greitai įsigeria, nepalieka riebumo, o ryte veido odai tikrai netrūksta drėgmės. Verksiu, kai jis baigsis, čia vienas tų produktų, kuriuos taupai iki paskutinio panaudojimo! Ir taip - FILORGA kainos... Kokybė kainuoja!


5 žingsnis - paakių kremas

Iš esmės paakių kremas reikalingas tada, kai paakių oda - itin plona ir įprastas veido kremas ją dirgina ar net pasiekia akių gleivinę. Kurį laiką nenaudojau paakių kremo, bet dabar vėl prie jo sugrįžau (naktys prie kompo ir neišsimiegojimai oi kaip matosi paakiuose...). Nors THE BODY SHOP Oils Of Life kremą-gelį turėjau jau seniai, pabandžiau tik gal prieš mėnesį. Pirmas įspūdis atidarius buteliuką nuvylė: kremas su... blizgučiais! Tiek gerų dalykų apie jį girdėjau, o čia... Bet pabandyti vis vien nusprendžiau. Tie blizgučiai išties - beveik nepastebimi, tačiau poveikis kremo - OMG. Kad sudėty yra kafeino, supratau iškart - paakiai lyg sustangrėjo, kremas itin greitai susigėrė be jokio riebumo pėdsako. Ir visai neseniai pastebėjau, kad paakiai ženkliai pašviesėjo. Atleidžiu už tuos blizgučius, nes priemonė - tobula. Kremą naudoju ryte ir vakare.
Kitos priežiūros priemonės


Tikiu, kad šveitimas - tai leidimas odai tinkamai kvėpuoti, pašalinti negyvas ląsteles būtina. Pati odą šveičiu kas antrą dieną arba Clarisonicu (tiesa, dabar jis šiek tiek apleistas), arba kitokiu šveitikliu. Jau rašiau apie FILORGA šveitiklį-kaukę, o neseniai atradau THE BODY SHOP (net pačiai keista, KIEK turiu šios kompanijos priemonių! Tuoj tapsiu jų VIP kliente :D) veido šveitimo milteliai su ženšeniu. Naudojimas - neįprastas: miltelius reikia sumaišyti su vandeniu ir gauta mase šveisti veidą. Kuo daugiau vandens, tuo šveitiklis švelnesnis. Pavadinimas sako, kad šie milteliai "poliruoja" veidą, išties - nejaučiu po šveitiklių dažnai atsirandančio tempimo ir negirdžiu odos rėkiant "greičiau tepk kremą, nes nuo tempimo suplyšiu!".


Jei priemonė keista ar neįprasta, ji būtinai atkreips mano dėmesį. Labai netikėtą produktą pristatė mano dažnai minima kompanija SVR. Tai putų pavidalo... veido kaukė. Įpurški į delną ir užtepi ant veido. Keista, kad užtenka palyginus mažo kiekio priemonės, kaukę galima palaikyti 10 min arba palikti nakčiai (taip darau aš). Sudėtyje - stabilizuotas vitaminas C, kuris skaistina veido odą, o kartu priemonė suteikia ir mikrošveitimą. Naudoju šią kaukę, kai odai reikia drėkinimo čia ir dabar, efektas juntamas iš karto, kai putos susigeria.
Lengvesnės kaukės pasirinkimas - KIEHL's su medetkomis (apie ją rašiau čia). Ir dar vienas pastaruoju metu dažnai naudojamas produktas - SVR priemonė nuo spuogų Cicapeel (aprašiau čia). Kai turi odą, kuri ir sausėjanti, ir poros kemšasi ir dar kartais randi inštirų "dovanėlę", nori nenori tenka apsiginkluoti ne viena priemone. Tikiuosi, kad po šio ilgo įrašo sužinojote kažką naujo, o jei naudojate ką nors iš mano aprašytų priemonių - praneškit, visada įdomu išgirsti atsiliepimus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą