2018/03/04

L'OFFICIEL MADA VIRŠELIO ĮVAIZDIS DAINININKEI MIGLOKO

Selfis su viršelio mergina MiglokoVienas aukščiausių fotografų, stilistų, makiažo meistrų ir plaukų stilistų darbo įvertinimų - būti pakviestam dirbti editorial, paprastai tariant - kai tavo darbai spausdinami garsiausiuose žurnaluose. Populiariausių mados žurnalų viršeliai - tai tie baltieji banginiai, kuriuos turėti savo portfolio yra labai big deal: už gražias akis jų niekas nedalina, turi ilgai, kantriai ir tikslingai dirbti, kartais ir nemažai metų, kol tavo vardas atsiranda viršelio komandos sąraše.

Todėl didžiausias įvertinimas man - kvietimas viršelio makiažui ir šukuosenai iš atsinaujinusio lietuviško L'OFFICIEL MADA žurnalo, vienintelio išskirtinai mados leidinio Lietuvoje. Viršelio herojė - charizmatiškoji dainininkė Migloko. Pirmasis mados viršelis - check!

Mados (ir viršelio) fotosesijos planavimas - ilgas ir sudėtingas procesas, kuriame - daug detalių: fotosesijos idėja, vieta, modeliai ar herojai, komanda, drabužiai, spalvos, kadruotė, makiažas, šukuosenos, pozos... - šitas sąrašas be pabaigos. Ir viską reikia suderinti, sutalpinti į tam tikrą laiką, numatyti galimus trikdžius, reaguoti į viską operatyviai ir būti pasiruošusiam bet kam. Nesvarbu, kokia kaina, bet fotosesija turi įvykti, kadrai turi būti tobuli, o vizija - išpildyta nuo A iki Z. Ar užsnigo kelius, ar dingo elektra, ar neveikia lempos - show must go on, nes skaitytojai laukia gražaus rezultato ir visai nesvarbu, kokia kaina jis pasiektas.

Fotografas Vaidas Jokūbauskas, stilistė Miglė Kazėnaitė, fotografo asistentas Martynas Stankaitis, makiažas ir šukuosena mano.

Tiems, kurie svajoja apie galimybę dirbti fotosesijose ar tiesiog domisi mados industrija (ir siunčia man klausimus, kaip į ją patekti), trumpai papasakosiu, kaip viskas vyksta. Dažniausiai vizažistą ir plaukų stilistą (dažnais atvejais tai būna vienas žmogus, galintis ir šukuoti, ir dažyti) samdo mados redaktorius, kuris yra fotosesijos galva. Jis parenka ir fotografą (šis - savo asistentus), ir idėją,  ir drabužius (arba fotosesijos stilistas derina juos su mados redaktoriumi, jei fotosesijoje dalyvauja ne pats mados redaktorius, o pasamdytas stilistas). 

Mažas patarimas: jei svajote kada nors fotografuoti, rengti, dažyti ar šukuoti viršelius, pirmiausia stenkitės įgyti kuo daugiau patirties savo srityje. Susiraskite, kam galėtumėt asistuoti, būkite atsakingi, niekuomet nevėluokite, būkite paslaugūs (bet ne įkyrūs) - greitai užsitarnausite gero asistento vardą ir bus vis lengviau patekti į geresnes fotosesijas. 

Ir atminkit, kad niekas nenutinka iš karto: tiesiog nuolat tobulėkite, žinokite, kas dirba žurnaluose, apie kuriuos svajojate ir, kai jau jausit, kad galite būti tam leidiniui naudingi, susisiekite su reikiamais žmonėmis. Pasiūlykite pagalbą (nemokamą!) fotosesijos stilistui, fotografui ar makiažo meistrui (pagalba - lipdukų ant batų padų klijavimas, drabužių lyginimas, surinkimas, išvežiojimas, kavos gaminimas, makiažo šepetėlių plovimas, lempų laikymas ir t.t.) - taip pateksite į dideles ir svarbias fotosesijas, o tai - didelis žingsnis svajonės link.

Mados redaktorius, susirinkęs fotosesijos komandą, jai pristato idėją, ko iš kiekvieno komandos nario tikimasi ir kokios nuotraukos turėtų gimti fotosesijoje. Viršelio, kuriam pozavo Migloko idėja - minimalizmas, man tai reiškė, kad makiažas ir šukuosena bus minimalistiniai, tikriausiai su viena ryškesne detale. 


Minimalistinis įvaizdis su alyvinėmis blakstienomis

Su mados redaktore Migle Kazėnaite suderinome tokį įvaizdį: gaivi, natūraliai atrodanti oda ir dvi karštos makiažo tendencijos: glossy lids (šlapio efekto akių vokai) ir ultravioletinė spalva, ja nudažiau apatines Migloko blakstienas. Migloko plaukai - ypatingai ilgi, todėl svarbiausia užduotis buvo juos suvaldyti ir perkelti į antrą planą, kad savo mase jie neužgožtų rūbo. Plaukus tiesiog ištiesinau ir sušukavau atgal su skyrimu per vidurį.


Viena mano mėgstamiausių fotosesijos nuotraukųPažiūrėkit, kokio ilgio Migloko plaukai!Migloko makiažui naudotos priemonės:


SVR Hydraliane Riche intensyviai drėkinantis veido kremas
KIEL'S Daily Reviving Concentrate veido aliejus
MAC Prep & Prime Fix+
MAKE UP FOR EVER Liquid Lift makiažo pagrindas
MAKE UP FACTORY Light Reflecting maskuoklis
ISADORA Strobing highlighteris
HOLIKA HOLIKA Lazy&Joy Jelly Dough skaistalai (spalva Apricot Jelly)
MAKE UP ATELIER permatoma biri pudra
GOSH mineralinė pudra
PUPA Miss Pupa blizgis
SMASHBOX 24H šešėlių bazė
MAYBELLINE Brow Fiber antakių tušas (Medium)
MAKE UP FACTORY Color Perfection lūpų pieštukas (Soft Maroon)
NYX PROFESSIONAL MAKEUP Vivid Brights skystas akių kontūras (Pastel Lavender) 
GOSH My Favorite Mascara blakstienų tušas 


SVR Hydraliane Riche kremas - mano dažniausiai naudojamas fotosesijose, ypač šaltuoju metų laiku. Atgaivina net labiausiai išsausėjusią odą ir paruošia ją makiažui,

MAC Prep+Prime Fix+ priemonė skirta odai sudrėkinti, makiažui atšviežinti, pašalinti sausos pudros efektą, sulieti pudrinių priemonių sluoksnius, padidinti sausų šešėlių intensyvumą - be jos negaliu!


Minkšti kreminiai HOLIKA HOLIKA skaistalai puikiai sklaidosi ant odos, nėra per skysti (primena putų konsistenciją), yra intensyvios spalvos ir ilgai išlieka.

ISADORA highlighteriai - mano metų atradimas. Suteikia intensyvų, bet natūraliai atrodantį efektą, galima maišyti į pudrą, veido kremą ir t.t.


Migloko šukuosenai naudotos priemonės

CHI Iron Guard apsauga nuo karščio
BALMAIN Leave In kondicionierius
BALMAIN Session Spray plaukų lakas
MATRIX Oil Wonders Shaping Cream Oil plaukų kremasBALMAIN HAIR COUTURE priemonės vertos savo garsaus vardo. Leave In nenuplaunamas kondicionierius padeda plaukams greičiau išdžiūti, paverčia juos švelnesniais, neleidžia elektrintis, pūstis, suteikia blizgesio. Galima naudoti ir šlapiems, ir sausiems plaukams.
Jei jau atrandu gerą plaukų laką, jis mano lagamine gyvens ilgai ir laimingai. BALMAIN Session Spray Medium - itin smulkus, gerai fiksuojantis, o jei reikia - lengvai iššukuojamas lakas, kurį galima sluoksniuoti nesulipinant plaukų.

Fotosesijos užkulisiai

Šitoj nuotraukoj puikiai matosi žvilgantys akių vokai, kurie nuostabiai atrodo nuotraukose, bet realybėje visiškai neišsilaiko.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą