2018/03/06

PRIEŽASTYS, KODĖL PUDRA NEIŠSILAIKO VISĄ DIENĄReikės pradėti vesti Jūsų klausimų statistiką, nes, panašu, kad daugelis tam tikru metų laiku susiduriate su panašiomis problemomis. Pastaruoju metu klausimas numeris vienas mano visų soc.tinklų žinutėse - kokią pudrą rinktis, kad ji nenusitrintų nuo nosies, nenubėgtų per dieną ir t.t.?
Tad nusprendžiau surašyti dažniausias priežastis, kodėl makiažo pagrindas, taip puikiai atrodęs ryte vonios veidrodyje, jau per pietų pertrauką kažkur pradingo/subėgo į raukšleles ir t.t.?

Visų pirmiausia, noriu pradėti nuo to, kad mes keliame kosmetikai kosminius reikalavimus. Tai - labai gerai: gamintojai yra priversti nuolat tobulėti, nes konkurencija - didžiulė, todėl norint, kad pirkėjai susidomėtų tavo gaminiu, turi pasiūlyti ką nors tiesiog be priekaištų.

Tobulame pasaulyje makiažas, užteptas ryte, nepakeistų savo išvaizdos iki tos minutės, kada mes teiksimės jį nusivalyti. Ir nors galima rasti vandeniui, prakaitui, stresui, saulei atsparių priemonių, vis gi kasdien mūsų naudojama kosmetika nėra tokia patvari, kad atlaikytų visus galimus išbandymus 100 proc. Tačiau tiksliai žinant, kokias priemones tiksliai pasirinkti, kaip jas derinti ir tepti, galima visai neblogai išsaugoti makiažą visą dieną. Ir visai nebūtina naudoti sunkių intensyvaus maskavimo priemonių!


KODĖL NEIŠSILAIKO MAKIAŽO PAGRINDAS?

1. Jūs jo neužfiksuojate. Čia yra pati populiausia problema, su kuria susiduriu. Jeigu Jūs naudojate BB kremą ar kitą drėkinančią, spindesio suteikiančią priemonę, tikėtina, kad ji pati savęs nefiksuoja (išlieka šlapia, neišdžiūsta). ŠLAPIAS PRIEMONES BŪTINA FIKSUOTI SAUSOMIS! Kitaip net ir tobuliausiai užteptas makiažo pagrindas, maskuoklis, kreminiai šešėliai ar bet kuri kita "riebi" priemonė sėkmingai nuslys nuo veido vos prie jos prisilies šalikas, pasiremsite veidą ranka, odą lies plaukai ir t.t. Makiažo pagrindą fiksuoti galima presuota sausa pudra, biria pudra ar purškiamu makiažo fiksatoriumi (jei Jūsų oda - itin sausa). Jei naudojate birią pudrą, bet makiažas po pusės dienos lyg ištirpsta, pabandykite sausą priemonę ne tepti šepetėliu, o įspaudyti į odą minkša sausa kempinėle (vadinamuoju puff).

2. Netinkamai paruošiate veido odą. Odos priežiūra - pusė makiažo sėkmės, sakiau tai ir pakartosiu dar ne kartą. Kuo daugiau sluoksnių ant veido, tuo sudėtingiau jiems visiems išsilaikyti vietoje. Iš esmės, kad makiažas išsilaikytų, tereikia, kad oda būtų reguliariai šveičiama (jei nešveisit, negyvos odos ląstelės apsivels pudra ir tiesiog nubyrės nuo veido) ir drėkinama pagal odos tipą parinktomis priemonėmis. Nes jei Jūs ant savo riebios odos užtepsite drėkinantį BB kremą, jis neturės, prie ko "prikibti", ir nuslys nuo veido. Tokiai odai reikėtų rinktis matinį efektą suteikiantį ir riebalų išsiskyrimą reguliuojantį kremą.

3. Nenaudojate makiažo bazės. Makiažo bazė - priemonė, tepama prieš makiažo pagrindą - lyg tiltas tarp veido priežiūros priemonių ir makiažo. Bazių yra visokių: drėkinančių, lyginančių paviršių, suteikiančių matinį efektą ir t.t. Naudojant šias priemones makiažo pagrindas geriau "prikimba", neslidinėja, tolygiau sklaidosi ir tiesiog geriau atrodo. Kartais bazės pakanka tik T zonai, nuo kurios priemonės dažniausiai nusitrina (pvz. jei Jūsų oda mišri, naudokite matinį efektą suteikiančią bazę T zonai).

4. Renkatės netinkamą priemonę. Vanduo ir aliejus nesusimaišo, kad ir kaip bandysit, todėl jei Jūsų veido kremas - su aliejais, o makiažo pagrindas sudėtyje turi vandens, jie vienas su kitu nelabai sutars. Kaip tai sužinoti? Ant makiažo pagrindo dažnai būna parašyta "Oil based" (aliejaus pagrindo), "Water based" (vandens pagrindo ir t.t.) - žiūrėkite, kad nemaišytumėt "vandeninių" priemonių su aliejaus pagrindo gaminiais. Taip pat nepadauginkite priemonės - rinkitės tokio maskavimo priemonę, kurios ploniausio sluoksnio užtektų Jūsų odos problemoms užmaskuoti, nes visas pudros perteklius subėgs į mimikos raukšleles.

5. Lietimas, trynimas, vėjas, lietus,  ašaros - dalykai, kurių neįimanoma kontroliuoti, o pudra, kad ir kokia ilgai išliekanti, nėra tatuiruotė - ilgainiui ji nusitrins ar nusiplaus veikiama drėgmės. Užtenka nusivalyti nosį servetėle ar pasislėpti nuo sniego po kepure, ir makiažas gali apsitrinti. Todėl siūlau makiažą fiksuoti sausomis priemonėmis, kurias galima sluoksniuoti (pvz. presuota sausa pudra). Jas tiesiog reikia turėti rankinėje ir jei reikia - tiesiog atnaujinti.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą